Нагадаємо, що у грудні 2015 року комісія НБУ визнала «Новофарм» особою, пов’язаною з Приватбанком. Попри це, службові особи Приватбанку за кілька днів до націоналізації прийняли рішення надати «Новофарму» новий кредит на суму 3,2 млрд грн для реструктуризації заборгованості фірми перед банком.
У жовтні 2020 року Госпсуд Дніпропетровської області задовольнив позов Приватбанку до компанії «Новофарм» і її фінансового поручителя Pointex Sale LLP про стягнення 4,02 млрд грн заборгованості. Проте вже у квітні 2021 року цей же суд визнав «Новофарм» банкрутом, а у липні 2022 року ліквідував юридичну особу «Новофарм».
Ліквідація юридичної особи «Новофарм» відбулася без погашення боргу Приватбанку «у зв`язку з недостатністю майна банкрута». Таким чином, компанії «Новофарм» фактично вдалося уникнути виплати визнаного судом боргу перед Приватбанком на 4,3 млрд грн. Приватбанк наголошує, що продовжуватиме вживати заходів до повернення заборгованості.
Разом з апеляційною скаргою Приватбанку 14 листопада суд також розглядатиме скаргу іншого кредитора «Новофарму» — ТОВ «Цукорпром», при тому, що скарга «Цукорпрому» була подана вже після спливу строку на її подання та спрямована не на реальний захист прав кредиторів, а на збір доказів.
Так, і скаржником, і ліквідатором були подані клопотання про витребування у Приватбанку та НБУ дуже широкого переліку доказів, що не стосуються предмету доказування у справі про банкрутство, які можуть потім бути використані опонентами в інших судових справах. Приватбанк розраховує, що суд дасть належну оцінку цим спробам.