Деталі
FTX та її афілійований криптовалютний фонд Alameda Research, а також приблизно 130 інших компаній розпочали добровільне провадження у справі про банкрутство за статтею 11 у штаті Делавер.
Як писало Reuters з посиланням на джерела, FTX намагалася залучити близько $9,4 млрд від інвесторів і конкурентів, оскільки біржа прагнула врятувати себе після того, як клієнти почали виводити кошти.
«Скрутне становище знаменує собою швидкий розворот для Бенкмана-Фріда, 30-річного крипто-менеджера, чий статок оцінювався Forbes приблизно в $17 млрд всього два місяці тому», — додає агентство.
Бенкман-Фрід володіє 53% акцій FTX, які раніше оцінювалися в $6,2 млрд, а також компанією Alameda Research вартістю $7,4 млрд.
Читайте також: Bloomberg виключив засновника FTX Сема Бенкмана-Фріда зі списку мільярдерів
Третя криптобіржа у світі
FTX ще недавно була третьою криптобіржею у світі. Її крах почався зі статті на Coindesk про кризу ліквідності, яка вийшла 2 листопада і викликала втечу інвесторів.
Новини про кризу ліквідності на FTX, яка в січні оцінювалася в $32 млрд з інвесторами, включаючи SoftBank і BlackRock, вплинули на котирування криптовалют у всьому світі.
Проблеми криптобіржі посилилися після того, як глава Binance Чанпен Чжао повідомив у своєму Twitter, що в результаті комплексної корпоративної перевірки, а також останніх новин про нецільове використання коштів клієнтів і передбачувані розслідування агентства США, біржа вирішила, що не буде продовжувати угоду з придбання FTX.
Глава Binance також зазначив, що його компанія планує продати токени FTT, що залишилися, випущені FTX, на суму понад $500 млн.
Падіння біткоїна
Вартість основних криптовалют різко впала, а біткоїн впав до найнижчого рівня майже за два роки — до $15 604, що завдало ще більшого болю сектору, вартість якого впала приблизно на дві третини в цьому році, оскільки центральні банки посилили кредитування.
За рік біткоїн подешевшав у 4 рази — 9 листопада 2021 року він коштував близько $67 тисяч.