► Підписуйтесь на сторінку «Мінфін» у фейсбуці: головні фінансові новини
Валютна лібералізація
«Маємо відчутні результати валютної лібералізації — можливості придбання безготівкової валюти через банки в межах до 50 тис. грн в місяць із подальшим розміщенням на строковому депозиті від трьох місяців», — написав Гетманцев.
Він нагадав, що також із 21 жовтня НБУ запровадив можливість конвертації гривні без обмеження по сумі у строкові валютні вклади від 6 місяців, але із зворотним продажем цієї валюти після закінчення терміну депозиту.
«Обидва інструменти покликані захистити заощадження населення в умовах підвищеної інфляції та дефіциту валюти», — пояснив він.
Валютні депозити
За його словами, загалом за останні 2 місяці депозити населення у валюті зросли більш ніж на чверть мільярда доларів, сягнувши $8,6 млрд станом на 1 листопада.
Читайте: Депозити у великих банках: хто ризикнув порізати прибутковість
Гривневі депозити
З початку року гривневі вклади населення збільшились на 91,5 млрд грн або +20%, з початку війни (24 лютого) — відповідно на 121,3 млрд грн і 28,4%.
На початок листопада гривневі депозити фізосіб складали 548,7 млрд грн.
«Ще більш позитивна динаміка спостерігається за гривневими депозитами корпоративного сектору. Останні за жовтень зросли відразу на 29,2 млрд грн або +5,7% (до 543,9 млрд грн)», — написав голова податкового комітету.
Гетманцев зазначив, що депозити підприємств в національній валюті відновлюються третій місяць поспіль, що дозволило перевищити довоєнний рівень — на 40,9 млрд грн або +8,1%.
Вклади підприємств у валюті за жовтень зросли на $356 млн або на 4,6% (до $8,1 млрд), перевищивши рівень на початок року на третину мільярда доларів або 4,3%.
«Зростання вкладів бізнесу свідчить про його поступову адаптацію до умов воєнної економіки та певне покращення фінансового стану підприємств. Це також можна спостерігати і по зростанню обсягів експорту, які у вересні — жовтні досягли максимуму з початку війни», — написав Гетманцев.