Генеральний директор Tesla (TSLA) продовжує ще більше залучатися до політики.
Маск, який нещодавно купив соціальну мережу Twitter за $44 млрд, мабуть, прагне вплинути на політику у своїй країні. Він вважає, що це його обов'язок. При цьому він не боїться зворотної реакції, на відміну від інших лідерів корпорацій, які часто побоюються, що їхня публічна позиція щодо політичних тем відштовхне деяких клієнтів та акціонерів.
Із Маском — справа інакша. Так, він був одним із перших лідерів, які підтримали Україну. Маск надав українцям Starlink, сервіс супутникового доступу до інтернету, розроблений його аерокосмічною компанією SpaceX.
Наразі Starlink є єдиною системою зв'язку для українських збройних сил на фронті.
Маск рекомендує
Маск також не посоромився запропонувати свій варіант мирного договору між Росією та Україною.
Але він не зупиняється на геополітичних справах. Маск втручається і у внутрішню політику. Нещодавно мільярдер закликав незалежних виборців голосувати за республіканців на проміжних виборах у США.
«Незалежно мислячим виборцям: розділена влада стримує найжахливіші авантюри з боку обох партій, — написав він у Twitter 7 листопада. — Тому я рекомендую голосувати за республіканський Конгрес, із огляду на те, що президентську посаду обіймає демократ».
Він продовжив: «Затяті демократи чи республіканці ніколи не голосують за інший бік, тому саме незалежні виборці насправді вирішують, хто головний!»
«Як і більшість людей в Америці, я погоджуюсь з деякими політиками з боку демократів і деякими політиками з боку республіканців, але не з усіма, — пояснив Маск. — Однак, якщо у виконавчій та законодавчій владі домінує одна партія, то ми втрачаємо баланс влади».
Мільярдер наполягає на тому, що у минулому він завжди голосував за демократів. Він також сказав, що не виключає, що голосуватиме за демократів і надалі.
«Хочу прояснити ситуацію: з погляду партійної приналежності я завжди залишався незалежним, але до цього року голосував виключно за демократів, — повідомив він. — І, цілком можливо, я знову голосуватиму за демократів у майбутньому».
Мільярдер ніколи не соромився використовувати свою популярність, щоб привернути увагу до питань, які він вважає важливими. Він має майже 115 млн передплатників у Twitter, що робить його другою за впливовістю особистістю на цій платформі після колишнього президента США демократа Барака Обами. Маск має всі засоби для того, щоб задавати напрямок громадській думці і впливати на результати тих чи інших подій.
Маска має цілу армію шанувальників, які стежать за ним із того часу, як він зробив революцію в автомобільній промисловості за допомогою компанії Tesla. Фанати, з якими він регулярно спілкується у соціальних мережах, не соромляться захищати Маска від критики, оскільки вважають його останнім провидцем нашого часу.
На карту поставлено контроль над обома палатами Конгресу: 435 місць у Палаті представників та 35 зі 100 місць у Сенаті. Проте, реакція на заклик Маска голосувати за республіканців виявилася неоднозначною. Одні вважають, що мільярдер не має права нав'язувати іншим свою думку щодо цього, а інші впевнені, що вибір, за який він виступає, правильний.
«Чому ви втручаєтеся у вибори?» — запитав один із користувачів Twitter.
«Ви впливаєте на результат виборів…» — написав ще один користувач.
«У Обами ще більше передплатників, і він говорив голосувати за демократів. У чому тоді різниця?» — заперечив інший користувач.
«Ілон, ми любимо та підтримуємо тебе», — додав ще один користувач соцмережі.
Читайте також: Проміжні вибори до Конгресу США: 3 можливих сценарії для інвесторів
Не лише словом, а й $25 млн
Вибір Маска, насправді, не дивний. Останніми місяцями технологічний магнат став улюбленцем правих та республіканців, пообіцявши, що його версія Twitter захищатиме свободу слова за будь-яку ціну.
У червні минулого року підприємець-мільярдер, який з 2021 року мешкає у Техасі, розповів, що вперше на місцевих виборах проголосував за кандидата-республіканця.
Потім Маск передбачив перемогу республіканців на проміжних виборах.
«Я проголосував за Майру Флорес — уперше в житті я проголосував за республіканця, — написав харизматичний та примхливий генеральний директор Tesla своїм 98 млн передплатників 15 червня. — Чекайте на великомасштабну червону хвилю у 2022 році».
Маск також пообіцяв особисто витратити від $20 млн до $25 млн на підтримку свого улюбленого кандидата на президентських виборах.
У серпні Маск був запрошеним оратором на традиційній щорічній виїзній нараді лідера меншості Палати представників Кевіна Маккарті у Вайомінгу, де зібралися обрані республіканці.
Читайте також: Скільки коштують вибори у США та хто їх фінансує