►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Подробиці
«Своєчасне ухвалення правової бази для цифрового євро надасть усім зацікавленим сторонам необхідну правову визначеність для підготовки до його можливого запровадження та подасть сильний сигнал політичної підтримки», — сказала Лагард.
Вона також додала, що дуже чекає законодавчої пропозиції щодо введення цифрового євро, яку незабаром запропонує Європейська комісія.
Читайте також: Україна оновить закон про криптовалюти згідно з вимогами ЄС
Нагадаємо
У липні 2021 року стартувала стадія дослідження цифрової валюти центрального банку, яка триватиме до вересня 2023 року. Передбачалося, що до цього терміну регулятор визначиться із доцільністю випуску цифрового євро.
Член правління ЄЦБ Фабіо Панетта нагадав про можливі ліміти на транзакції та обсяг депозитів у цифровій валюті центрального банку для фізичних осіб. Раніше функціонер говорив про 1 000 євро (щомісяця) та 3 000 відповідно. Точні параметри ще узгоджуватимуться.
Панетта пояснив, що обмеження необхідні зниження ризиків для фінансової стабільності, а цифрова валюта центрального банку перестав бути заміною готівкових коштів. За його словами, під час кризи громадяни єврозони можуть конвертувати депозити у банках у національну цифрову валюту.