Вранці у понеділок, 7 листопада, грінбек помітно зміцнився щодо євро. Цьому сприяли позитивні макродані зі США, зафіксовані наприкінці минулого тижня, та останні економічні звіти з Китаю. Нагадаємо, що за підсумками жовтня влада Піднебесної заявила про несподіване скорочення імпорту та експорту. Після виходу макроданих, що розчаровують, з КНР на ринках посилилися побоювання з приводу настання рецесії, що підтримало попит на традиційно надійніший долар.
На цьому фоні було зафіксовано зниження апетиту до ризику, а стурбованість щодо рецесії підтримала попит на USD. Це сприяло подорожчанню останнього, оскільки долар традиційно вважається одним із найнадійніших захисних активів. Подальшому зростанню грінбеку можуть допомогти жовтневі звіти щодо інфляції в США, які з'являться у четвер, 10 жовтня. За попередніми оцінками, очікується уповільнення річної інфляції до 8%, і це стане четвертим зниженням цього показника.
На думку фахівців, інфляція — це ключовий індикатор для Федрезерву, яким регулятор керується під час прийняття рішень щодо ставки. Нагадаємо, що з початку 2022 року Федрезерв підіймав ставку шість разів, щоб приборкати галопуючу інфляцію. Після вжитих заходів вона трохи знизилася, наголошують експерти. Однак, відсунувшись від пікових значень у 9,1%, інфляція, як і раніше, залишається вищою за цільові 2%.
Уповільнення зниження рівня інфляції сприяють високі індикатори заробітної плати США. Згідно зі звітами Міністерства праці країни, у жовтні кількість робочих місць поза сільським господарством збільшилася на 261 тис., перевищивши попередні прогнози. При цьому минулого місяця рівень безробіття в США зріс із колишніх 3,5% до 3,7%. На цьому фоні економісти Capital Economics зафіксували зростання заробітків, які «надто високі, щоб відповідати цільовому рівню інфляції в 2%». На думку аналітиків, у ситуації ФРС продовжить агресивне посилення ДКП.
На цьому фоні грінбек продемонстрував деяку невпевненість, перебуваючи у підвішеному стані між потенційним спадом та поточним зростанням. За даними індексу долара (USDX), минулого тижня великі гравці ринку значно скоротили свої позиції на зростання USD. Посилення цієї тенденції сприяє зниженню американської валюти, вважають експерти. При цьому багато хто з них розраховує на подальше зміцнення грінбека. Вранці у понеділок, 7 листопада, пара EUR/USD торгувалася по 0,9962, демонструючи впевнене зростання. Однак, на думку аналітиків UBS, у березні 2023 року тандем може впасти до 0,9600, хоча зараз є всі передумови підйому пари EUR/USD до 1,0000 і вище.
За словами Алана Грінспена, колишнього голови ФРС, трейдерам та інвесторам слід дочекатися «попутного монетарного вітру для долара в 2023 році». Реалізація такого сценарію можлива навіть при уповільненні підвищення процентних ставок з боку регулятора. При досягненні піка інфляції у США на початку 2023 року американська валюта продовжить зростання, упевнений А. Грінспен.
За оцінками фахівця, поточному підйому грінбека сприяла «крута траєкторія посилення ДКП з боку ФРС порівняно з іншими центробанками». На цьому фоні багато ключових валют, зокрема євро та британський фунт, досягли багаторічних мінімумів щодо USD. Крім цього, Федрезерв активно скорочує свій баланс, завдяки чому долар отримав потужну підтримку, яка допоможе йому у майбутньому, наголошує А. Грінспен.
На думку економістів UBS, наступного року високий потенціал USD залишиться чинним. На цей момент рано говорити про пік долара, оскільки рівень інфляції в США, як і раніше, високий. У UBS вважають, що ФРС продовжить агресивне підвищення ставок до помітного зниження рівня інфляції. У четвертому кварталі 2022 року грінбек зміцнюватиметься, а у першому кварталі 2023 року він досягне чергових вершин. Це стане першим кроком до можливого завершення циклу підвищення ставок ФРС, вважають аналітики.
*Представлений аналіз ринку носить інформативний характері і не є керівництвом до здійснення угоди.