► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Терміни та обсяги можливої капіталізації там не уточнили. Але пояснили, що збільшення капіталу через наслідки повномасштабного вторгнення РФ можуть потребувати приватні комерційні та державні банки.
«З огляду на рівень втрат буде визначено термін для відновлення банками капіталу. Банки повинні розробити плани капіталізації та/або реструктуризації активів. НБУ очікує, що більшість банків зможе самостійно відновити капітал завдяки майбутнім прибуткам. Іншим може знадобитися докапіталізація від акціонера. Зокрема це передбачуваний сценарій для кількох державних банків», — йдеться у відповіді Національного банку.
Читайте: Через війну можуть закритися 10−15 банків: кого точно рятуватиме держава
Як відомо, держава володіє акціями чотирьох банків (дані Нацбанку):
• Приватбанк — 100% у Кабміну;
• Ощадбанк — 100% у Кабміну;
• Укрексімбанк — 100% у Кабміну;
• Укргазбанк — 94,94% у Міністерства фінансів.
Отже, саме владі доведеться вишукувати бюджетні кошти, щоб збільшувати капітали своїх структур за рекомендацією Національного банку. Швидше за все, капіталізація відбуватиметься у вигляді внесення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП), як це відбувалося неодноразово.
У НБУ пояснили, що потребу банків капіталізації визначатимуть після стабілізації в Україні макроекономічних умов. Ймовірно, це станеться після перемоги України у війні.
Читайте також: Блекаут в Україні: яку загрозу він несе для банків та їхніх клієнтів
«Негативний вплив поточної кризи розтягнеться у часі — щодо точно оцінити її наслідки можна буде лише після стабілізації макроумов. Тоді ж НБУ проведе оцінку якості активів, щоб достовірно оцінити рівень втрат. Окремо буде оцінено життєздатність банків, тобто можливість нормалізувати фінансові показники в найближчій перспективі», — прокоментували у Нацбанку.