Рано скидати з рахунків сильну американську валюту, і в цих умовах важко уявити, що може спричинити її слабкість. Проте слабкість була зафіксована, минулого четверга індекс долара торкнувся місячного мінімуму. Той факт, що пожорсткішання починає позначатися на економічному циклі, підживлює очікування швидкого пом'якшення монетарної політики.
Зараз у США йде період звітності компаній за третій квартал. Такі компанії, як Meta, Microsoft, Amazon і Alphabet, повідомили про результати, що розчаровують.
Microsoft продемонструвала найнижче зростання продажів за останні п'ять років, а її прогноз щодо виторгу за другий фінансовий квартал виявився нижчим за оцінки Волл-Стріт. В Alphabet повідомили про низькі продажі реклами та попередили про уповільнення темпів зростання витрат.
Дивлячись на корпоративні показники Microsoft можна зробити певні висновки: корпоративні ІТ-бюджети під тиском. Тим часом зниження оцінок Alphabet дозволяє припустити, що споживачі вичерпали свої можливості. Обидва ці чинники є певним сигналом уповільнення економічного відновлення США.
«Наразі важко зрозуміти, що викликає послаблення долара. ФРС ще не досягла граничної ставки, економіка США виглядає трохи стійкішою за економіку деяких інших країн», — пишуть у JPMorgan
Наразі трейдери причаїлися та обмірковують подальший напрям долара, який багато в чому залежатиме від подій поточного тижня, насамперед від засідання ФРС у середу.
Спекулятивність щодо пом'якшення монетарної політики підживлює дії інших ЦП. Банк Канади, наприклад, підвищив ставки менше за очікування.
Сильний долар змусив японських політиків захищати свою валюту, хоч це дало обмежувальні результати. Загалом якийсь тиск долар отримав і з цього боку також.
Втім, для того, щоб бути впевненим у досягненні піка долара та початку розвороту тренду, знадобиться час. Ринки мають упевнитися, отримати підтвердження.
Поки що бики по долару залишаються на коні. Яструбкова позиція Федрезерву, побоювання щодо світової рецесії та загострення геополітичної напруги в Європі мають підтримати попит на американську валюту.
Напередодні засідання FOMC залишається позитивним фундаментальний фон для долара.
Щодо темпів підвищення ставок, то думки членів американського регулятора та економістів поділяються. Глава ФРБ Філадельфії Патрік Харкер заявив, що чиновники, ймовірно, підвищать ставки «набагато вище» 4% цього року. На думку його колеги з Чикаго, перевищення цього рівня може дорого обійтися, і «існує велика невизначеність щодо того, наскільки обмежувальною політикою має стати насправді».
У Goldman Sachs Group вважають, що ФРС може підвищити ставки до 5% до березня 2023 року, що на 25 базисних пунктів вище за попередні прогнози.
Головний виконавчий директор Goldman Sachs Девід Соломон минулого тижня заявив, що регулятор зменшить ставки вище 4,5−4,75%, якщо не побачить реальних змін в інфляційній поведінці.
На думку банківських аналітиків, шлях до підвищення на 5% включає збільшення на 75 базисних пунктів середу, на 50 базисних пунктів у грудні та 25 базисних пунктів у лютому та березні.
Таким чином, найближче засідання має пролити світло на те, як довго ФРС дотримуватиметься агресивної грошово-кредитної політики. Поки трейдери не мають чіткого уявлення про те, наскільки ЦБ США має намір підвищити ставки, поворотного моменту для долара не відбудеться.
На початку тижня індекс долара зміг відновитися до свіжих максимумів за останні 4 сесії в районі 111,30, але тиск на нього зберігається. Сильною підтримкою зараз, схоже, є позначка 109,50.
Тенденція до зростання в найближчій перспективі залишиться, поки індикатор торгується вище 8-місячної лінії підтримки в районі 108,50, вважають аналітики. Подальший відскок нагору націлить покупців на область місячних максимумів в районі 114,00.
Якщо ФРС не змінить своєї позиції, долар залишиться стійким, пишуть економісти MUFG Bank. Інакше індекс американської валюти спрямує донизу.
Неприваблива доля євро
Що стосується EUR/USD, то шанси на відновлення позицій вище за паритет здаються мізерними. Ключовою подією тут також є засідання ФРС. Як би не вчинив американський регулятор, ЄЦБ буде складно за ним наздогнати чи скоріше неможливо.
ЄЦБ минулого тижня підвищив ставки на 75 базисних пунктів, і такий подальший крок ймовірний у грудні після того, як базова інфляція прискорилася до нового рекорду. Однак підвищення на 50 базисних пунктів буде кращим, якщо дані, що надходять, почнуть сигналізувати про суттєве уповільнення економіки в четвертому кварталі.
Аналітики попереджають, що єврозона не зможе довго чинити опір сповзанню до негативного зростання.
«Скорочення єврозони ще не почалося, оскільки зростання ВВП за третій квартал склало 0,2%. Проте інфляція продовжує зростати, що готує економіку єврозони до суворої зими, оскільки насувається рецесія», — коментують у ING.
Хоча інфляція досягла нового рекорду, а економіка продовжує зростати, економісти ING чекають, що ЄЦБ уповільнить темпи підвищення процентних ставок.
Тон жовтневої заяви був менш яструбиним, і це говорить про те, що не слід сподіватися на масштабне підвищення ставок, аналогічне минулого тижня (75 б.п.).
«Картина залишається похмурою. Довіра споживачів знаходиться поблизу історичних мінімумів, оскільки зростання реальної заробітної плати зараз перебуває на мінімумі за кілька десятиліть. Це суттєво впливає на перспективи споживання, оскільки роздрібні продажі вже знижувалися останніми кварталами», — зазначають економісти ING.
Тим часом у вівторок пара EUR/USD зуміла відновити свої позиції та піднялася вище 0,9900 в основному за рахунок тиску на долар, що відновився. Технічна картина передбачає бичачий ухил. Для того, щоб продовжити його, євро необхідно вище 0,9920 і почати використовувати цей рівень як підтримку. У такому разі буде можливе додаткове зростання до 0,9960 та 1,0000, але навряд чи це триватиме довго.
Підтримка розташована на 0,9900, потім на 0,9880 та 0,9830.
*Представлений аналіз ринку носить інформативний характері і не є керівництвом до здійснення угоди.