►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Експерти наголосили, що формування дна у 2022 році може продовжитися, якщо відштовхуватися від тривалості цього процесу у минулому.
На цей час котирування цифрового золота залишаються затиснутими між реалізованою ціною ($21 100) та збалансованою ціною ($16 500) протягом останніх трьох місяців. У 2014−2015 та 2018−2019 роках цей період тривав 10 та 5,5 місяця відповідно.
Корисним для оцінки розвороту на траєкторію зростання також може бути тривалість періоду капітуляції ходлерів. Остання виникає, коли середня вартість придбання монет цією категорією учасників ринку опускається нижче за ціну реалізації. Іншими словами, довгострокові інвестори починають програвати середньому інвестору, пояснили аналітики.
Нині цей період триває 3,5 місяці. У два попередні ведмежі ринки він склав 8 і 17 місяців.
Читайте: Глава криптовалютної біржі Coinbase: біткоїн стане «новим» золотом
Як ранню ознаку прояву нового попиту можна судити в ситуації, коли частка «прибуткових» монет загалом перевищить цей показник стосовно ходлерів.
В цей час цей зсув ще не відбувся. Перший показник становить 56%, другий — 60%. Для перетину їх значень знадобляться «свіжі» покупки та подолання ціною позначки $21 700, оцінили фахівці.
Аналогічний сигнал можна оцінити як з погляду нереалізованих прибутків/збитків, а й з фінансового результату з витрат монет власниками. 90-денна ковзна середня цього співвідношення становить 0,57. Інакше кажучи, інвестори продовжують переважно фіксувати збитки.
Нова хвиля припливу капіталу та фіксації прибутку поки що не перевищила масштаби втрат продавців. Метрика залишається нижче 1 протягом останніх 125 днів, що менше ніж 375 та 263 днів у попередні ведмежі ринки.
Читайте: Експерт спрогнозував зростання капіталізації ринку криптовалют до $300 трильйонів
Нагадаємо
У жовтні аналітики Glassnode розглянули бичачий і ведмежий сценарій з біткоїну.