►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Минулого року за цей же період експорт послуг склав $11,4 млрд. Тож, поки що експорт послуг просів значно менше ніж експорт товарів (більш ніж 30% падіння).
«Проте в серпні падіння експорту послуг склало 22,6%, відтак, якщо дана тенденція продовжиться, в річному вимірі розмір падіння збільшиться», — йдеться у повідомленні.
Водночас імпорт послуг за січень-серпень виріс на 72% або $6,7 млрд. Це сталось за рахунок витрат осіб, які виїхали за кордон через війну і короткострокових мігрантів.
Читайте: Експорт ІТ-послуг за вісім місяців зріс на 16%
Структура експорту послуг
В структурі експорту послуг найбільшу частку займають IT послуги — 43% і у вартісному вигляді сягають $4,6 млрд. Саме вони не дали суттєво просісти загальному показнику, адже за 8 місяців цього року їх експорт виріс на $873 млн або 23%.
Скорочення експорту транспортних послуг склало 32% — саме ця позиція значно тягнула донизу загальний показник. Зазначається, що левова частка експорту припадає на трубопровідний транспорт (скорочення склало 13% або $149 млн).
Також за вказаний період суттєво зріс експорт інших ділових послуг (сюди включаються науково-дослідні, торгівельні, технічні послуги та консультаційні послуги з управління) — на 30% або $287 млн до $1,2 млрд.
Нагадаємо
Як писав раніше «Мінфін», за січень-серпень 2022 року експорт IT зріс на 16% у порівнянні з відповідним періодом торік. Доля IT в загальному експорті послуг за серпень склала 48% та становила $4,9 млрд.
Читайте також: 41% бояться звільнення: Як IT-спеціалісти шукають роботу в цьому році