►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
За словами Шмигаля, уряд тепер очікує на швидке голосування проєкту бюджету у Верховній Раді.
Що змінилося
До другого читання Уряд скоригував прогноз зростання ВВП на 2023 рік в бік консервативного сценарію (3,2% замість 4,6%). Прогноз інфляції зменшили з 30% до 28%.
-
Бюджет-2023 планується з урахуванням 1,3 трлн грн доходів
«Завдяки скоригованим макропоказникам та податковим змінам пропонуємо збільшити дохідну частину на понад 50 млрд грн», — заявив Шмигаль.
-
Видатки складатимуть 2,6 трлн грн
«Ми збільшили обсяги видатків на виплати пенсій, на ліквідацію наслідків збройної агресії Росії (будівництво, ремонти, купівля людям житла), на наукову й науково-технічну діяльність, на пільгові іпотечні кредити ВПО. Загалом до другого читання в проєкті держбюджету видаткова частина зросла на 66,8 млрд грн», — повідомив прем'єр-міністр.
Читайте: Військовий бюджет-2023: що це означає для країни і кожного з нас
-
Пріоритет № 1 — безпека й оборона — залишається незмінним
«Спрямовуємо на боротьбу з окупантами понад 1 трлн грн, це більше 18% ВВП. Фінансуємо українську армію самостійно за рахунок внутрішніх ресурсів», — написав він.
-
Дефіцит держбюджету наступного року складе понад 20% ВВП.
«Будемо покривати його за рахунок допомоги партнерів. Нам потрібно залучити 38 млрд доларів. Отримаємо їх від ЄС, США, МВФ та інших донорів. Рухаємося в цьому напрямку і маємо всі підстави розраховувати на прогрес», — підсумував Шмигаль.
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», Кабінет міністрів затвердив проєкт закону «Про державний бюджет на 2023 рік» на засіданні у вівторок, 13 вересня.
21 вересня міністр фінансів Сергій Марченко представив у Верховній Раді проєкт державного бюджету України на 2023 рік.
Читайте: Параметри бюджету-2023: Доходи загального фонду держбюджету будуть на 64 мільярди нижчі