►Підписуйтесь на «Мінфін»вInstagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Деталі
«Націоналізація буде проходити згідно із законопроєктом № 8069 про особливості виводу з ринку системно важливого банку, який був прийнятий Радою 6 жовтня. Він розроблений саме під „Альфа Банк“ і передбачає його викуп акцій з боку держави за одну гривню», — заявила Підласа.
Читайте також: Зеленський підписав закон, який дозволяє націоналізувати системний банк за 1 гривню
Процедура націоналізації
НБУ формально визнає Альфа Банк неплатоспроможним, потім докапіталізовує, після чого відбувається націоналізація. За словами Підласи, процес схожий на націоналізацію Приватбанку у 2016 році.
«Це не означає що банк перестане працювати. Він достатньо стабільний. Держава не буде виводити його з ринку», — заявила Підласа.
Управління активами
Також вона прокоментувала, хто, на її думку, має управляти націоналізованими російськими активами.
«Це може бути або АРМА, або Фонд державного майна (ФДМУ). Наразі триває дискусія, куди краще передавати такі активи. Наскільки я знаю, вже є політичний консенсус, що ФДМУ має розпоряджатись цими активами: одними управляти, інші продавати. Я вважаю, що з точки зору доброчесності — ФДМУ. І це не тільки моя думка. Бо у випадку з АРМА були випадки, коли активи потрапляли в управління осіб, близьких до тих, в кого вони були конфісковані», — підкреслила нардеп.
Нагадаємо
У вересні The Wall Street Journal писав про те, що російський бізнесмен Михайло Фрідман пропонує перевести $1 млрд свого особистого статку до українського Альфа-Банку, співзасновником якого він є, щоб переконати Великобританію зняти з нього санкції.