►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
Попит на кредити населенню знижується три квартали поспіль. Скорочення зумовлене переважно погіршенням споживчих настроїв. Негативно на попит на іпотеку впливали цінові умови — оцінки їхнього впливу історично найвищі. Додатково падіння попиту на іпотеку підсилили несприятливі перспективи ринку нерухомості.
Регулятор зазначив, що головним чинником падіння попиту на споживчі кредити було скорочення витрат на товари тривалого вжитку.
Учасники опитування зазначили значне зростання процентного, валютного та операційного ризиків у ІІІ кварталі 2022 року.
За результатами поточного опитування, рівень схвалення заявок на роздрібне кредитування скоротився. Банки посилили умови схвалення заявок на іпотеку: збільшили відсоткові ставки, заставні вимоги та співвідношення суми кредиту і вартості іпотечної застави. Водночас фінустанови зменшили строк і розмір споживчого кредиту, а також збільшили його вартість, зазначили в НБУ.
Читайте також: Банки видали бізнесу доступних кредитів майже на 145 мільярдів гривень
Що буде далі
У наступні 12 місяців більшість респондентів прогнозують обмежене зростання обсягу корпоративних кредитів та очікують на подальше скорочення роздрібного кредитування.
Банки вважають, що якість кредитного портфеля погіршиться, попри помірне поліпшення оцінок цього кварталу.
Респонденти розраховують на зростання фондування в наступні 12 місяців, водночас прогнозують стійкіші припливи коштів з боку населення, ніж бізнесу. У найближчі три місяці банки очікують посилення усіх видів ризиків, окрім ризику ліквідності.