►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
«Для того, щоб фінансувати ефективну, засновану на солідарності державу, яка об'єднує суспільство в нашій країні, підтримує відновлення в Україні і водночас не закриває очі на глобальну голодну кризу, ми повинні, нарешті, впровадити заснований на солідарності податок на активи надбагатих», — сказала Ескен.
Відповідним чином висловився і лідер парламентської фракції лівих Дітмар Барч: «Нам потрібна загальноєвропейська участь надбагатих. Не повинно бути так, що звичайні платники податків, які і так страждають від інфляції та цін на енергоносії, повинні оплачувати рахунки за війну самотужки».
Барч також вимагає також залучити Росію до участі у відбудові шляхом використання конфіскованих активів російських олігархів.
Варто зазначити, що в німецькій парламентській більшості на чолі з СДПН уже певний час мусуються чутки про можливе повернення скасованого 1997 року податку на багатство. Лише Вільна демократична партія різко виступає проти цього.
Представники партії кажуть, що боротьба з бізнесменами, як правило, сильно погіршує позиції їхніх підприємств, що веде до ослаблення економіки та втрати робочих місць.
Нагадаємо
Мін'юст США ще у вересні запропонував Конгресу передати конфісковані активи Росії на відновлення України.