►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Ціни на нафту
Недоінвестованість галузі може призвести до дефіциту нафти на ринку протягом наступних десяти років, заявив в інтерв'ю S&P Global керівник глобального відділу сировинної стратегії JPMorgan Крістіан Малек.
Прогноз на 2023 рік ґрунтується на припущенні, що країни ОПЕК+ не зможуть досягти запланованого обсягу видобутку, видобуток сланцевої нафти в США також уповільниться, а попит на викопне паливо, навпаки, зростатиме.
Крім того, Малек зазначив, що навіть після зростання цін на нафту на 40% цього року галузь, як і раніше, залишається недоінвестованою, що в майбутньому також негативно позначиться на балансі попиту та пропозиції.
Читайте: JPMorgan прогнозував зростання ціни на нафту до $150 за барель
За оцінками експерта, попит до 2030 року перевищить рівень 2019 року на 7,1 млн барелів на добу. Дефіцит пропозиції при цьому сягне 700 тис. барелів на добу.
«Нафта — це дійсно те місце, де ми бачимо найбільшу потребу в додаткових інвестиціях — як для підтримки існуючої виробничої бази, так і для її збільшення», — заявив стратег JPMorgan.
У банку розробили також інший сценарій, який передбачає настання рецесії у 2023 році. У цьому випадку ціни на нафту триматимуться на рівні $80 за барель.
Прогнози експертів
Раніше свої прогнози щодо ціни нафти марки Brent скоригували аналітики Goldman Sachs. У банку тепер очікують, що у четвертому кварталі один барель нафти цього сорту коштуватиме $110, а не $100, як передбачалося раніше.
Експерти також підвищили свою оцінку вартості нафти у першому кварталі 2023 року зі $108 до $115 за барель.
У Goldman Sachs переглянули прогнози після того, як ОПЕК+ скоротила квоти на видобуток нафти у листопаді на 2 млн барелів на добу.