►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо
Із суми, яка вже надійшла до Польщі, 329 млн злотих (68,4 млн євро) перерахували з Фонду Єврокомісії з питань притулку, міграції та інтеграції (AMIF), а решту, 366 млн злотих — з Фонду інтегрованого управління кордонами.
«Європейська комісія не вказала конкретних дій, які підлягають фінансуванню, залишивши це на розсуд країни. Надані кошти є відшкодуванням частини витрат, понесених Польщею», — зазначили в польському МВС.
Зазначається, що відомство звернулося до ЄС за отриманням наступного траншу допомоги розміром понад 200 млн злотих, що еквівалентно 41,69 млн євро.
Читайте: Польща планує обмежувати допомогу українським біженцям
«Ми надсилаємо гуманітарну допомогу. Ми прийняли сотні тисяч біженців у своїх домівках і намагаємося забезпечити подальше запровадження санкцій проти Росії-агресора», — додав міністр.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що станом на сьогодні українці, які рятуються від війни, можуть отримати від уряду Польщі: одноразову допомогу в сумі 300 злотих (2,4 тис. грн), щомісячну допомогу на дитину до 18 років у розмірі 500 злотих (4 тис. грн).
Крім того, упродовж перших чотирьох місяців перебування в Польщі уряд РП виплачує фінансову допомогу (40 злотих (320 грн) в день на одну особу) польським сім'ям та організаціям, які прийняли у себе українців.
Читайте: З 1 вересня Європа змінює правила перебування наших біженців: чого вимагають
Після 120 днів виплата цих коштів припиняється, за винятком, якщо на утриманні перебувають особи з інвалідністю, вагітні жінки, особи пенсійного віку (жінки віком від 60 років, чоловіки понад 65 років).
Крім того, вона виплачується також тим, хто прийняв у себе українські сім'ї з дітьми до 12 місяців, жінок, які самостійно опікуються трьома і більше дітьми, а також тим, хто прийняв у себе неповнолітніх українців, які прибули до Польщі без опікунів.