►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
$60 за барель
За її оцінкою, ця межа ціни для нафти з Росії дозволить їй отримувати прибуток від видобутку та продажу нафти, але значно скоротить нафтові доходи країни.
За словами Єллен, США та їхні західні союзники обговорюють, яку ціну встановити для механізму обмеження, зберігаючи при цьому російську нафту на світовому ринку.
Глава американського Мінфіну заявила, що Росія останні п'ять-сім років була готова видобувати та продавати нафту в середньому за ціною $60 за барель. Вона додала, ціни в районі $60 за барель «достатньо, щоб Росія могла з прибутком добувати та продавати нафту».
Єллен зазначила, що собівартість видобутку в Росії є «низькою». За даними Reuetrs, російська нафта марки Urals останнім часом торгується на рівні близько $75 за барель, тобто зі знижкою $17 до базових ф'ючерсів на нафту еталонної марки Brent.
Читайте: Нові санкції проти РФ: Посли ЄС домовилися про обмеження нафтових цін
«Мета полягає в тому, щоб захистити світ від наслідків глобального стрибка цін на нафту», — сказала Єллен з приводу обмежень ціни нафти з Росії.
Вона зазначила, що Мінфін уважно ставиться до статусу долара як резервної валюти та не хоче надмірно залежати від фінансових санкцій, які можуть його підірвати.
Єллен заявила, що планка для запровадження таких санкцій «дуже, дуже висока». США готові вжити найсерйозніших дій, але «тільки якби це було підтримано широкою коаліцією країн», додала міністра фінансів США.
Санкції проти російської нафти
6 жовтня Європейський Союз опублікував текст восьмого санкційного пакету, в якому конкретизував плани щодо обмеження цін на російську нафту.
Рішення про запровадження граничних цін міністри фінансів «Великої сімки» (США, Німеччина, Японія, Великобританія, Франція, Італія та Канада) ухвалили ще 2 вересня.
Механізм прив'язаний до шостого пакету санкцій ЄС проти Росії, згідно з яким із 5 грудня забороняються морські перевезення російської нафти, а з 5 лютого — нафтопродуктів.
Читайте також: Ембарго на російську нафту: що вдарить по путінській економіці сильніше
Після набуття чинності нових європейських санкцій перевезення будуть дозволені, але за умови, що нафта і нафтопродукти купуватимуться за ціною, що дорівнює або нижча від цінової стелі.
Граничні ціни Раді Європи ще належить затвердити спільно з країнами-партнерами за так званою Коаліцією граничних цін. До неї, за задумом «Великої сімки», мають увійти не лише європейські держави та країни G7, а й, наприклад, Китай та Індія.
Граничні ціни поширюватимуться на морські перевезення нафти та деяких нафтопродуктів до третіх країн.