►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку: головні фінансові новини
Вона закликала готуватися до можливого нового притоку біженців з України. Наразі їхня кількість скоротилася приблизно до 150 осіб на день, «але сувора воєнна зима може це змінити».
За словами Алабалі-Радован, зміна в потоці біженців насамперед торкнеться Польщі та Чехії.
«Тому ми маємо залишатися в тісному контакті із сусідніми країнами й бути готовими продовжувати приймати людей, які тікають від війни», — пояснила Алабалі-Радован.
Читайте: Міста Німеччини зупиняють прийом біженців з України. Причина — немає місць
Прогнози аналітиків
Аналітики прогнозують, що загалом масштаб імміграції в Німеччину у 2022 році може перевищити рівень 2015 року, коли Європа боролася з наслідками міграційної кризи на тлі громадянської війни в Сирії.
Такий прогноз представила Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Тоді кількість іммігрантів становила 2,1 млн осіб.
Нинішнього року лише з лютого по серпень федеральне статистичне відомство зареєструвало 1,8 млн прибулих у Німеччину, зокрема, 952 тис. українців. Згодом, на початку жовтня, кількість українських біженців у Німеччині перевищила позначку в 1 млн осіб.
Читайте: Німеччина додатково виділяє 2,4 млрд євро на допомогу українським біженцям
За даними німецького федерального статистичного відомства, найбільшу кількість іммігрантів з України було зареєстровано в Німеччині в березні (431 тис. осіб) і квітні (198 тис. осіб), тобто в перші два місяці після нападу Росії на Україну.
У наступні місяці кількість тих, хто в'їжджає до Німеччини з України, скоротилася, але все одно перевищувала рівень попереднього року.