► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Подробиці
ЄЦБ нещодавно повідомив окремих кредиторів, що очікує обмежень щодо змінної заробітної плати та дивідендів, оскільки він стурбований енергетичною кризою, яка може призвести до хвилі дефолтів.
Попередження набули актуальності, оскільки тепер ЄЦБ розглядає різкіше уповільнення зростання в Європі наступного року як ймовірний сценарій.
Тиск, що зростає, викликаний тим, що кілька банків єврозони, включаючи UniCredit SpA, Commerzbank AG і Deutsche Bank AG, нещодавно дали оптимістичний прогноз, навіть попри те, що зростаюча інфляція і зростання відсоткових ставок впливають на економічні перспективи.
Читайте також: ЄЦБ підняв ставки на 75 базисних пунктів для боротьби з інфляцією
Кредитори також заявили, що малоймовірно, що їм знадобляться великі кредитні резерви навіть з урахуванням додаткових проблем, пов'язаних зі зростанням цін на енергоносії в Європі.
Недооцінка ризиків
ЄЦБ вважає, що кредитори можуть недооцінювати ризики.
«З боку банків спостерігається певне небажання серйозно брати участь у наглядових дискусіях», — нещодавно заявила Андреа Енріа, яка очолює наглядову раду ЄЦБ.
За її словами, Європі загрожує «постійний та повноцінний макроекономічний шок», який вимагає від органів нагляду «крайньої обережності».
Читайте також: ЄЦБ прогнозує ще одне підвищення ключових ставок
Кредити другої черги
Статистичні дані ЄЦБ, опубліковані у п'ятницю, демонструють деякі ранні тривожні сигнали. Сукупна частка так званих кредитів другої черги, за якими погіршилися перспективи позичальника, продовжувала зростати.
Вони досягли 9,7% загального обсягу кредитів у другому кварталі порівняно з 9,3% трьома місяцями раніше. Проте погані кредити у галузі загалом знизилися, а рівень капіталу залишився стабільним.
Раніше ЄЦБ демонстрував, що готовий втрутитися, якщо вважатиме бонусні плани банку надмірними на тлі підвищених економічних ризиків. Він закликав до особливої помірності під час пандемії коронавірусу та згодом змусив кількох кредиторів, включаючи BNP Paribas SA, Deutsche Bank та UniCredit, скоротити свої бонусні пули на 2020 рік.