► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Руйнування
За словами Тимошенко, за 225 днів повномасштабної війни зафіксовано 94 тис. 596 зруйнованих об'єктів інфраструктури у різних регіонах України. З них:
- у Київській області - понад 25 тис. об'єктів,
- у Донецькій — понад 20 тис.,
- у Харківській — понад 9 тис. об'єктів.
Зокрема, зруйновано понад 74 тисячі житлових будинків. І щодня додаються нові об'єкти, оскільки російські обстріли продовжуються.
На жаль, в Україні реально не вистачить фінансових ресурсів для відновлення такого обсягу зруйнованої інфраструктури. Нам знадобиться багато років, щоб відновити тисячі шкіл, садів, лікарень, об'єктів енергетичної та транспортної інфраструктури", — наголосив Тимошенко.
За його словами, зараз коштом державного бюджету розпочато відновлення лише понад 11 тис. об'єктів. Тобто ремонтують лише 13% від необхідного, адже Україні критично не вистачає коштів.
Читайте також: Євросоюз інтегрує допомогу Україні до бюджету на 2023 рік
Фонд відновлення України
З метою залучення фінансової допомоги від іноземних урядів, агентств та міжнародних організацій було ухвалено рішення про створення Фонду відновлення України. Цей фінансовий інститут має стати інструментом прозорого отримання та ефективного використання міжнародної допомоги для відновлення інфраструктури в Україні.
Прозорість Фонду забезпечуватиметься шляхом максимального контролю з боку донорської спільноти, адже 75% його наглядової ради становитимуть представники донорів. 100% керівного складу Фонду призначатимуть донори, а вся його звітність перебуватиме у публічному доступі.