►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Деталі
За його словами, Україна наразі не може самостійно забезпечити всі свої бюджетні потреби, тож, ключовий фокус роботи Мінфіну зміщено на роботу із партнерами і донорами для залучення коштів для фінансування бюджету.
Марченко зазначив, що дефіцит і необхідність його фінансування є зараз ключовою умовою виживання країни. В іншому випадку Мінфіну доведеться, напевне, проводити складні і непопулярні заходи з подальшого скорочення видатків, або жити за рахунок емісії.
«Ми вже залучили з початку війни понад $19 млрд, ще очікуємо до кінця року можливо залучити $16 млрд, це при оптимістичному сценарії. Якщо ми їх залучимо, це дозволить нам повністю перекрити усі наші потреби в частині фінансування і закрити цей рік», — додав міністр фінансів.
Читайте також: США виділяють Україні нову військову допомогу на $1,1 мільярда: що до неї входить
У наступному році відомство теж продовжуватиме роботу із партнерами, «є сподівання, що будуть і далі підтримувати», каже урядовець і додає, що «ситуація в світі та у наших країнах-партнерах суттєво змінилася. Якщо на початку війни економіки країн передували у нормальному стані, інфляція була контрольованою, а передрецесійних ознак не було, то зараз у тому числі через війну Росії, виникли загрозливі чинники у багатьох країн».
Серед найбільш надійних партнерів, Марченко виділив уряд США, який грантами допомагає бюджету України щомісяця на $1,5 млрд.