► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
В обмін на значне послаблення санкцій уряд президента Венесуели Ніколаса Мадуро відновить перервані переговори з опозицією країни, щоб обговорити умови, необхідні для проведення вільних і справедливих президентських виборів у 2024 році.
США, уряд Венесуели та деякі діячі венесуельської опозиції також розробили угоду, яка звільнить сотні мільйонів доларів венесуельських державних коштів, заморожених в американських банках, для оплати імпорту продуктів харчування, ліків та обладнання для зношеної електромережі країни та муніципальної системи водопостачання.
Офіційні особи США заявили, що деталі угоди все ще обговорюються, і попередили, що угода може зірватися, оскільки вона залежить від того, чи головні помічники Мадуро будуть сумлінно відновлювати переговори з опозицією.
Якщо угоду буде укладено і Chevron разом з американськими нафтосервісними компаніями знову дозволять працювати у Венесуелі, у короткостроковій перспективі на світовий ринок буде поставлено лише обмежену кількість нової нафти.
Великий виробник нафти
Колись Венесуела була великим виробником нафти, видобуваючи понад 3,2 млн барелів на день у 1990-х роках, але за останнє десятиліття державна промисловість впала через недостатні інвестицій, корупцію та безгосподарність. Санкції, запроваджені адміністрацією Трампа, ще більше підірвали виробництво та змусили західні компанії залишити країну.
Читайте також: Півсотня країн, що розвиваються, заощадить $160 мільярдів завдяки обмеженню цін на російську нафту
За словами джерел, будь-яка зміна у політиці США, яка поверне західні нафтові компанії, стане психологічним сигналом ринку про те, що очікується збільшення пропозиції.
Чутки про можливе зближення США з Венесуелою з'являються якраз у той момент, коли країни ОПЕК+ на чолі із Саудівською Аравією та Росією погодилися скоротити видобуток у відповідь на падіння цін на нафту, що розлютило адміністрацію Байдена.
Але залучення Венесуели, яка володіє одними з найбільших у світі запасами нафти, може стати довгостроковою стратегією для США і європейських країн, які намагаються убезпечити нові джерела енергії, оскільки війна Росії проти України затягнеться і переверне товарні ринки, сказав Франсіско Мональді, експерт з енергетики Латинської Америки. в Університеті Райсу.