Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини

«Наш останній прогноз липневий (інфляції) — близько 30%, наступного року — близько 20%. Ризики — у бік зниження: швидше за все, буде переглянуто (прогноз інфляції) трохи нижче, але несуттєво», — сказав він.

Ніколайчук пояснив, що це пов'язано, зокрема, з покращенням ситуації з постачанням овочів та фруктів.

Він додав, що ціни на пальне знизилися більше, ніж очікував Нацбанк, що також пов'язано із логістикою.

«Ситуація з відкриттям портів також дає більше підстав, що не буде курсових коливань великих», — зазначив заступник голови Нацбанку.

Він також зазначив, що в липневий прогноз Нацбанк закладав запровадження додаткового імпортного збору та більшого акцизу на паливо, проте ці заходи не реалізувалися, і це також додатковий стримуючий ефект для цін.

«Наступного року основний дезінфляційний фактор — покращення спроможності українського бізнесу нарощувати виробництво сільгосппродукції, покращаться логістичні можливості», — сказав Ніколайчук.

Нагадаємо

Раніше «Мінфін» писав про те, що, за даними Державної служби статистики, зростання споживчих цін в Україні у серпні 2022 року прискорилося до 1,1% з 0,7% у липні.

У серпні 2021 року було зафіксовано дефляцію 0,2%, тому у річному вимірі за підсумками серпня 2022 року інфляція зросла до 23,8% з 22,2% за підсумками липня та 21,5% — за підсумками червня.