► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Хто підпадає під націоналізацію
Станом на 24 лютого зафіксовано 17 488 таких компаній. З моменту публікації цього реєстру Опендатаботом у березні 2022 в деяких компаніях частки, що належать резидентам РФ, вже були заарештовані або передані Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА).
Зокрема, йдеться про Брокард-Україна, фармдистриб'ютора Вента-Лтд, Крюківський вагонобудівний завод, туроператор TUI, виробника чаю Greenfield та кави Jardin, завод напівфабрикатів «Єрмоліно» та Юпітер 9 Агросервіс. Це 7 з топ-10 компаній реєстру Опендатабота за виторгом.
Читайте: Рада збирається націоналізувати понад 900 об'єктів, що належать РФ
Нагадаємо
30 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що на найближчому засіданні Рада має ухвалити законопроєкт про націоналізацію усіх російських активів. Раніше в КМУ заявляли, що уряд затвердив указ президента, яким пропонується конфіскація 903 об'єктів, які належать саме російській державі.
«Російські власники українських компаній своїми податками продовжують фінансувати війну. Опендатабот пропонує до переліку КМУ додати також частки в українських компаніях, які належать громадянам РФ або юридичним особам з РФ. Це частки в більш ніж 17 тисячах компаній, що мають певні активи», — коментує Олексій Іванкін, керівник Опендатабота.