► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
За словами Хоскінсона, CBDC — це не криптовалюта.
«Ці цифрові валюти банків можуть працювати на основі блокчейну, але я ніколи в житті не підтримаю систему, в якій ми передаємо необмежену монополію комусь в один момент, аби хто-небудь мав повний контроль над вашою фінансовою автономією і вашим економічним доступом. Просто як приклад того, що можна було б зробити: Уявімо, що є країна, я не буду називати її назву. І в цій країні відбувається громадянська війна між двома етнічними групами. Тож цілком можливо, коли в країні є CBDC, то партія більшості - та, що керує урядом, який пригнічує іншу групу — може просто сказати: „Знаєте що, ми просто заблокуємо всі гроші для представників цієї етнічної меншини“. Просто заблокуємо». Вони прокинуться з порожніми гаманцями". — сказав Хоскінсон.
Читайте: Нацбанк Франції оголосив про запуск власної CBDC
Засновник Cardano також вважає, що постійний контроль за трансакціями CBDC може зруйнувати приватність людини і зробити її вразливою до цензури та утисків, якщо вона коли-небудь придбає речі, які вважаються несхваленими урядом її країни.
Читайте: Сноуден: CBDC перекручують саму природу криптовалют
Нагадаємо
Як писав раніше «Мінфін», Нацбанк Франції оголосив про плани запуску власної цифрової валюти країни (CBDC) до 2023 року.
Франція — не єдина країна, яка «звернула увагу» на CBDС. Так ще на початку червня Центральний банк Ямайки офіційно визнав цифрову валюту Jam-Dex законним платіжним засобом. Ямайка стала першою країною у світі, яка легалізувала CBDC на законодавчому рівні.
Також у Міжнародному валютному фонді прийшли до висновку, що деякі криптовалюти та цифрові валюти центральних банків (CBDC) можуть бути більш ефективним платіжним рішенням, ніж кредитні та дебетові картки, особливо у контексті споживання енергії.