► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що останній пакет санкцій було розроблено, щоб «змусити Кремль заплатити» за ескалацію війни в Україні «фіктивним» референдумом на окупованій Росією території.
За її словами, виконавча влада ЄС опублікує «правову основу» для обмеження нафтових цін, щоб скоротити доходи Росії і стабілізувати світовий ринок нафти.
G7 вже погодилася запровадити таке обмеження, але думки держав-членів ЄС розділилися в думках щодо того, чи блок повинен вводити аналогічні заходи.
На тлі тиску США, який вимагає, щоб механізм був готовий до 5 грудня, коли набуде чинності раніше узгоджена заборона на морський імпорт російської сирої нафти, проти цього кроку, зокрема, виступили держави Південної Європи.
Пропозиція також включає подальші заборони на імпорт російської продукції, які, як очікується, позбавлять Москву додаткових доходів у розмірі 7 млрд євро, а також додаткові заборони на експорт ключових технологій, що використовуються у збройних силах, таких як авіаційна техніка, електронні компоненти та певні хімічні речовини.
Пакет санкцій заборонить громадянам ЄС входити до складу органів управління російських державних підприємств.
«Росія не повинна отримувати вигоду з європейських знань та досвіду», — сказала фон дер Ляйєн.
Читайте також: ЄС може ухвалити нові санкції проти Росії 6−7 жовтня — Reuters
Досі найвідомішим випадком був колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер, який був розкритикований через свої тісні зв'язки з російськими державними газовими компаніями.
Санкційна пропозиція виконавчої влади ЄС також передбачає заморожування активів та заборону на поїздки щодо осіб, причетних до референдуму, які відбулися цього тижня. Також санкції будуть спрямовані проти високопосадовців російського міністерства оборони.
Мало того, відповідно до пропозиції, викладеної в середу, особи, які допомагають Росії обходити санкції, також можуть зіткнутися із санкціями.