► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Куди підуть кошти
За даними пресслужби, кошти будуть спрямовані через цільовий фонд загальним об'ємом у $200 млн, яким керує американсько-українська інвестиційна компанія Horizon Capital. Вона інвестуватиме у швидкозростаючі технології, а також експортно-орієнтовані компанії, що працюють переважно в Україні та Молдові.
Специфіка роботи Horizon Capital така, що компанія зазвичай інвестує приблизно по $10−30 мільйонів в компанії з вартістю приблизно $50−150 млн. Інвестфонд зосереджується на підприємствах сектору інформаційних технологій (ІТ), електронної комерції, інноваційних споживчих товарів і фінтех секторі.
Читайте: З 1992 року Світовий банк затвердив для України 70 позик на $14,4 мільярда
Очікується, що разом з IFC до інвестицій в Україну найближчим часом приєднаються й інші потенційні інвестори, серед яких такі банки та фонди: Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Німецька корпорація з інвестицій та розвитку (DEG), Швейцарський інвестиційний фонд для ринків, що розвиваються (SIFEM), Голландська фінансова компанія для країн, що розвиваються (FMO), Western NIS Enterprise Fund, Фонд Рокфеллера та інші, зазначили в Мінекономіки.
Нагадаємо
За даними НБУ, упродовж квітня від Світового банку Україні надійшло 629 млн євро та $93 млн.