► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«13 вересня 2022 року арбітражні провадження були остаточно вирішені на користь Приватбанку, всі претензії до банку були повністю відхилені», — йдеться у повідомленні.
Передісторія
У грудні 2016 року в рамках заходів щодо націоналізації Приватбанку було проведено процедуру bail-in за чотирма кредитами на загальну суму $595 млн, наданих UK SPV Credit Finance Plc Приватбанку.
Згідно з українським законодавством, у результаті процедури bail-in всі зобов'язання Приватбанку перед UK SPV Credit Finance за чотирма кредитами були повністю погашені.
В арбітражному розгляді позивачі (UK SPV Credit Finance спільно з Madison Pacific Trust) стверджували, що процедура bail-in не діє відповідно до англійського права, і що банк, як і раніше, зобов'язаний виплатити в повному обсязі основну суму й суму нарахованих процентів за кредитними договорами.
Читайте: Приватбанк обмежив своїм валютним вкладникам максимальну суму видачі готівки з рахунку
У травні 2021 року Банк Англії оголосив про своє рішення визнати процедуру bail-in, проведену в Україні, суттєво схожою за призначенням та очікуваними результатами на аналогічну процедуру в Сполученому Королівстві, тим самим погасивши всі зобов'язання Приватбанку щодо цих кредитів на дату процедури bail-in (грудень 2016 року) відповідно до англійського законодавства.
Після цього арбітражний суд виніс остаточні арбітражні рішення, що передбачали відхилення всіх вимог до Приватбанку та підтвердження того, що Приватбанк не зобов'язаний виплачувати основну суму та відсотки позивачам за кредитними договорами.
«Приватбанк був звільнений від будь-яких зобов'язань щодо сплати основної суми боргу або будь-якої додаткової виплати відсотків за будь-яким із чотирьох кредитів, щодо яких було проведено процедуру bail-in. У сукупності ці суми дозволили банку заощадити понад $1 млрд на благо України та її народу», — йдеться у заяві банку.