► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Таємні угоди
За даними агентства, «таємні угоди» щодо купівлі дорогоцінного каміння на «сотні мільйонів доларів» укладають близько 10 компаній. Найбільші покупці російських алмазів, за словами співрозмовників агентства, це індійські Kiran Gems і Shree Ramkrishna Exports Pvt. Їхні представники не відповіли на запити Bloomberg.
Зазначається, що після огранювання та полірування російські дорогоцінні камені прямують до Китаю, Японії та Індії, які поки не відмовилися від російської продукції та разом відповідають приблизно за 30% світового попиту на діаманти, зазначає агентство. Однак відстежити пересування алмазів майже неможливо, тому каміння з Росії з великою ймовірністю виявиться і на західних ринках, зазначає Bloomberg.
Читайте: Російські алмази можуть визнати «кривавими»
Деякі великі європейські бренди навіть попросили основного конкурента «Алроси», британську De Beers, збільшити продаж постачальникам, яким вона довіряє, розповіли джерела.
Алмазовидобувач спробував це зробити, проте не так багато запасів каміння, щоб покрити попит, вказали вони. Представники «Алроси» та De Beers відмовилися від коментарів.
Санкції проти алмазів
США, Євросоюз та Великобританія в березні запровадили санкції проти алмазно-діамантової галузі Росії, заборонивши імпорт усіх видів російських алмазів, крім технічних.
Під обмеження потрапила і Алроса: з початку березня їй заборонили залучати капітал через випуск акцій та облігацій у США, під обмеження потрапив гендиректор компанії Сергій Іванов. У квітні США розширили санкції проти «Алроси», заблокувавши американські активи компанії.
Читайте також: Російська компанія хоче продавати Індії алмази в обхід санкцій — Bloomberg
Після цього більшість європейських та близькосхідних банків відмовилися фінансувати угоди щодо купівлі продукції «Алроси», проте кілька індійських банків продовжили проводити операції в інших валютах — насамперед у євро та рупіях, зазначає Bloomberg.
Сама «Алроса» на цьому фоні стала пропонувати покупцям вигідніші умови, наприклад, можливість самостійно обирати, які саме алмази включати у кожну поставку, але зберегла колишню цінову політику, зазначає агентство.