Подробиці
За його словами, висока вартість статусу валідатора загрожує консолідацією нода великими криптокомпаніями на зразок Binance, Coinbase та Kraken.
Нода валідатора Ethereum дає можливість зберігати дані, підтверджувати транзакції та додавати нові блоки. Для її запуску необхідно застікати 32 ETH (~$47 000).
Фахівці компанії Nansen підрахували, що на чотири криптовалютні платформи припадає 61,25% всього заблокованого в стейкінгу ефіру.
За даними Santiment, 46,15% нод мережі пов'язані з двома адресами. Аналітики фірми зазначили, що таке домінування «заслуговує на увагу».
Читайте також: The Merge: хто виграє від найбільшого оновлення Ethereum
Морган припустив, що великі компанії будуть «схильні до примх урядів». Коли ноди ідентифікують санкційні адреси, вони можуть бути оштрафовані, а потім, зрештою, викинуті з системи.
«Або ви дотримуєтеся приписів і уникаєте таких взаємодій, або ви ризикуєте отримати штраф, потрапити під слідство і, потенційно, самі опинитися під санкціями», — підкреслив експерт.
Реакція Віталіка Бутеріна
Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін визнав реальність позначених Морганом ризиків під час дзвінка розробників ще 18 серпня. Він припустив, що фільтрація санкційних транзакцій валідаторами може стати однією із форм цензури у мережі.
Однак Бутерін вважає, що поки залишатимуться оператори нод, які не дотримуються санкцій, подібні обмеження виявляться тимчасовими, і транзакція просто потрапить до пізнішого блоку.
Нагадаємо
Мінфін писав про те, що 15 вересня розробники запустили велике оновлення Ethereum і перевели криптовалюту на Proof-of-Stake. Після чого ціна ефіру одразу ж підскочила.