► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram : головні новини про інвестиції та фінанси
Вартість нафти
Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на $1,28, або 1,4%, до $91,56 за барель до 06:30 за київським часом після зростання на 4,1% у п'ятницю. Американська нафта марки West Texas Intermediate подешевшала на $1,34 до $85,45 за барель, або на 1,5% після зростання на 3,9% на попередній сесії.
Минулого тижня ціни практично не змінилися, оскільки прибуток від номінального скорочення поставок Організацією країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзниками ОПЕК+, був нівельований блокуваннями, що продовжуються, в Китаї, найбільшому у світі імпортері нафти.
Попит на нафту в Китаї може скоротитися вперше за два десятиліття цього року, оскільки політика Пекіна щодо боротьби з COVID-19 змушує людей залишатися вдома під час свят та знижує споживання палива.
Читайте також: Взимку ціни на нафту можуть різко злетіти — Мінфін США
«Присутність зустрічних вітрів, що зберігається, через відновлення обмежень у Китаї через COVID-19 і подальше стримування світової економічної активності все ще може викликати деякі побоювання з приводу більш стійкого зростання», — сказав Джун Ронг Йіп, ринковий стратег IG.
Тим часом Європейський центральний банк і Федеральна резервна система готові ще більше підвищити відсоткові ставки для боротьби з інфляцією, що може підвищити вартість долара США щодо інших валют і зробити номіновану в доларах нафту дорожчою для інвесторів.
Нагадаємо
Європейський центральний банк прогнозує ще одне підвищення ключових ставок, щоб приборкати рекордно високу інфляцію в єврозоні, попри ймовірну рецесію.