► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Найбільші імпортери
Найбільшим імпортером викопного палива був ЄС (85,1 млрд євро) 54% від цього обсягу, за ним йдуть Китай (34,9 млрд євро), Туреччина (10,7 млрд євро), Індія (6,6 млрд євро), Японія (2,5 млрд євро), Єгипет (2,3 млрд євро) та Південна Корея (2 млрд євро).
При цьому чистий дохід від продажу викопного палива, що надійшов до федерального бюджету Росії за шість місяців війни, оцінюється приблизно в 43 мільярди євро. Як наголошується у доповіді, це допомагало фінансувати воєнні злочини в Україні.
Читайте також: Росія планує купити китайські юані та інші «дружні» валюти на $70 мільярдів
«Зростання цін на викопне паливо означає, що поточні доходи Росії набагато перевищують рівень попередніх років, попри скорочення обсягів експорту цього року», — заявили в CREA.
Через зростання цін на енергоносії поточні доходи Росії від продажу викопного палива значно перевищили рівень попередніх років — попри скорочення обсягу експорту із РФ на 18%.
У дослідженні наголошується, що Росія шукає шляхи обходу введених обмежень і намагається перенаправити постачання нафти шляхом її переробки, змішування, навантаження на інші судна.