► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Ціна на газ
За інформацією агентства, новина про те, що постачання по головному газопроводу в Європі не відновляться в заплановані терміни, може вплинути на ринок енергоносіїв і викликати невизначеність, тим самим привести до «значного цінового ралі з понеділка, потенційно імітуючому серпневі максимуми».
Ціни на газ останнім часом знизилися і продемонстрували найбільше тижневе падіння за всю історію спостережень після того, як дані показали, що Європа досягла своєї мети щодо заповнення сховищ на два місяці раніше запланованого терміну.
Зараз у країн ЄС є запаси газу принаймні на частину зими. Ситуація може погіршитися, коли запаси виснажаться, особливо ближче до кінця опалювального сезону і за умови низьких температур.
Передісторія
Російський концерн «Газпром» 31 серпня призупинив постачання блакитного палива до Німеччини газогоном «Північний потік» через планове техобслуговування на компресорній станції «Портова». Планувалося, що прокачування відновиться 3 вересня.
Читайте також: Газпром сподівається у Європі взимку на ціни на газ перевищать $4000
Однак увечері 2 вересня російська компанія повідомила, що при проведенні регламентних робіт на газоперекачуючому агрегаті Trent 60 було виявлено витік масла. Після цього
Siemens не побачив причин для зупинки газопроводу
Тим часом у самій компанії Siemens Energy вважають витік масла надуманим приводом для відмови від відновлення постачання газу «Північним потоком».
«Як виробник турбін ми можемо лише констатувати, що подібний випадок не є технічною причиною для зупинки експлуатації (газопроводу. — Ред.)», — наголосили на підприємстві. Усунення подібних витоків є рутинною роботою в ході техобслуговування і може бути здійснене на місці, пояснили в німецькій компанії.
Читайте: Росія повністю зупинила «Північний потік» на невизначений термін
У той же день, 2 вересня, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн висловилася за введення в ЄС фіксованої максимальної ціни для закупівлі російського газу — так званої «цінової стелі».