► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Пряма мова
«Що стосується обмеження цін: якщо вони його запровадять, ми просто таким компаніям чи країнам, які вводитимуть обмеження, не постачатимемо свої нафти та нафтопродукти, оскільки ми не працюватимемо на неринкових умовах», — зазначив Новак.
У середині липня таку можливість припускала голова Банку Росії Ельвіра Набіулліна.
Новак також додав, що не чув думки, що до ембарго на закупівлю російської нафти можуть приєднатися Індія та Китай.
Коментуючи думку Вашингтона, що стеля цін дозволить знизити світові ціни на нафту, Новак наголосив, що впровадження такого механізму повністю зруйнує ринок.
«На мій погляд, це повний абсурд (введення стелі цін, — ред.). Втручання у ринкові механізми такої найважливішої галузі, як нафтова, яка є найважливішою з погляду забезпечення енергобезпеки всього світу, такі спроби лише призведуть до дестабілізації нафтової галузі, ринку нафтового. За це насамперед заплатять ті самі споживачі, європейські, американські, які вже платять сьогодні за високими цінами», — заявив Новак.
Читайте також: Росія стала другим найбільшим постачальником нафти до Індії — The Economic Times
Коментуючи те, що в грудні набудуть чинності санкції Євросоюзу на закупівлю російської нафти, Новак зазначив, що російські компанії знають про грудень і готуються до цього.
Нагадаємо
Євросоюз запровадив ембарго на закупівлю російської нафти морським шляхом з 5 грудня 2022 року та на закупівлю нафтопродуктів з 5 лютого 2023 року. США заборонили імпорт нафти із Росії ще у березні.
«Мінфін» писав про те, що, за даними The Wall Street Journal з посиланням на джерела, близькі до переговорів, країни G7 домовилися про запровадження обмеження цін на російську нафту. Це так звана стеля цін на російську нафту.