► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Також зазначається, що негативний вплив на фінансовий стан Оператора ГТС чинить угоду щодо відшкодування доходу АТ «Укртрансгаз». За цією угодою Оператором ГТС вже сплачено близько 38 млрд грн і щомісячно тривають авансові платежі у розмірі близько 1,4 млрд грн на користь компанії «Нафтогаз», попри негативну оцінку такої угоди з боку наглядової ради АТ «Магістральні газопроводи України», якій належить Оператор ГТС.
Крім того, маніпулювання даними системи добового балансування під час військового стану призвели до додаткових втрат Оператора ГТС, які оцінюються близько 3 млрд грн, зазначає ТСК.
При цьому ТСК констатує незадовільне виконання інвестиційної програми Оператора ГТС, виконаної у 2020 році на 37%, а у 2021 році - лише на близько 30%.
Читайте також: Інвестори Нафтогазу погодилися на відстрочку виплат з євробондів-2024
З урахуванням цього ТСК звернеться до уряду щодо необхідності ухвалити рішення про зупинення угоди між ВДТСУ та АТ «Укртрансгаз» про відшкодування коригування необхідного доходу.
Окрім цього, ТСК вирішила звернутися до Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), з питань дотримання ТОВ ВДТСУ ліцензійних умов та вимог нормативно-правових актів.
А також ТСК звернеться до Державної аудиторської служби щодо необхідності в межах своїх повноважень терміново перевірити діяльність ТОВ ВДТСУ, зокрема наявних ризиків формування розриву ліквідності та дати оцінку платоспроможності компанії.