► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Зростання цін
Споживчі ціни в 19 країнах підскочили на 9,1% порівняно з минулим роком у серпні, перевищивши середню оцінку в 9% в опитуванні економістів Bloomberg, насамперед у галузі енергетики та продуктів харчування.
Виключивши ці фактори, індикатор базової інфляції піднявся до нового максимуму в 4,3%, наголосивши, що ціновий тиск продовжує набувати ширшого характеру.
Читайте також: Інфляція у Британії досягла максимуму з 1982 року
Тепер питання полягає в тому, чи достатньо цих даних, щоб спонукати ЄЦБ до підвищення ставки на 75 базисних пунктів. Це ще обговорюватиметься.
Федеральна резервна система вже двічі застосовувала збільшення ставок, водночас чиновники ЄЦБ застерігають від цього, оскільки Європа готується до рецесії.
Найшвидше зростання цін з того часу, як понад два десятиліття тому було введено євро, змушує політиків у Франкфурті шукати тендітний баланс: ставки повинні бути підвищені достатньою мірою, щоб спрямувати інфляцію назад до їх цільового рівня у 2%, але не настільки, щоб це задушило будь-який економічний імпульс.
Читайте також: Інфляція в Україні в липні прискорилася до 22,2% — Держстат
Побоювання рецесії
Економісти все частіше пророкують рецесію в єврозоні в найближчі квартали, оскільки зростання вартості життя підриває попит, підриваючи відновлення після пандемії. ЄЦБ проллє світло на перспективи із новим набором прогнозів на своєму засіданні 7−8 вересня.