Фондовий ринок часто здійснює різкі рухи, ґрунтуючись на короткочасних новинах. Коли Джером Пауелл згадує, що відсоткові ставки можуть продовжити зростати для боротьби з інфляцією, індекси Dow та Nasdaq падають. Цього не відбувається лише в тому випадку, якщо люди очікували на гірше, або припустили, що дані новини вже закладені в котирування.
Це неточна наука, в якій люди роблять швидкі дії, що штовхають ринки вгору чи донизу, ґрунтуючись на якійсь ідеї. Здебільшого люди беруть короткострокові новини та пов'язують їх, щоб надати їм довгострокового значення.
ЗМІ, де я працюю близько 30 років, зазвичай не допомагають заспокоїти короткочасну істерію. Людям платять не за те, щоб вони виходили на кабельні канали новин і висловлювали свої обґрунтовані думки. Потрібні висновки, які справляють враження, що зміна ставки ФРС чи щомісячного числа робочих місць мають величезний вплив на фондовий ринок.
Деякі економічні умови очевидно впливають на окремі акції, але все далеко не так просто, як здається. Наприклад, послаблення економіки може бути гіршим для Apple (AAPL), тому що люди можуть боятися купувати нові дорогі телефони. Або та ж економіка може принести користь Apple, тому що споживачі утримаються від відпусток, нових автомобілів та інших дорогих покупок, і витратять на доступніші предмети розкоші, такі як потокове телебачення, музика та фітнес, або, можливо, навіть новий телефон, який набагато дешевше, ніж багато відпусток.
Читайте також: «Дивані інвестори» знову у грі: як за день злетіла ціна Bed Bath and Beyond
Короткочасні рухи фондового ринку не мають великого значення
Багато людей у день торгівлі намагаються вгадати, як ринок працюватиме день у день або навіть годину за годиною. Довгострокові інвестори купують хороші компанії та утримують їх протягом багатьох років. Ось як середня людина може створити багатство. І це стратегія, яка не залежить від того, що ви намагаєтеся зрозуміти значення коментаря голови ФРС Джерома Пауелла або будь-яку іншу дію ФРС на мікрорівні.
Натомість, кожен новинний репортаж є частиною великої ребуса. Так, довгостроковий фінансовий стан країни говорить вам про те, як працюватимуть різні компанії, але окремі дані, як правило, означають дуже мало.
Повернемося, наприклад, до Apple. Квартальні звіти про доходи компанії часто показують двозначне зростання кожної категорії, але ціна акцій падає після звіту. Іноді це відбувається тому, що інвестори очікували на більше, або аналітикам не сподобався прогноз, описаний керівництвом. Однак, ви не можете судити про компанії за одним кварталом.
Коли ви оцінюєте звіт про збитки та прибуток, ви повинні порівняти його з довгостроковою дорожньою картою компанії. Наприклад, Apple збільшила доходи від послуг, над якими технологічний гігант працював роками? Чи досягаються довгострокові цілі з продажів, навіть якщо вони відбуваються не зовсім так, як передбачала компанія?
Наприклад, коли Apple представить новий iPhone у вересні, продажі можуть бути сформовані заздалегідь, або люди почекають декілька тижнів до сезону відпусток, перш ніж купувати. У ширшому значенні багато клієнтів можуть почекати, доки їхній телефон не окупиться. Це 12-місячний цикл, у якому важливим є пункт призначення, а не те, як ви туди дістанетеся.
Читайте також: Повернення технологічних акцій — чи очікувати на подальше зростання?
Багато галасу — мало новин
Виходить, що це 24-годинний/7-денний цикл новин на тиждень, і ЗМІ, прив'язані до цього колеса, не можуть сказати вам, що те, що наразі відбувається, є одним із багатьох аспектів, але не окремим значущим елементом.
Наприклад, вищі ключові ставки означають вищі ставки за іпотечними кредитами, що, зі свого боку, може уповільнити ринок житла та знизити ціни (або, принаймні, уповільнити їхнє зростання).
Це складне рівняння. Нижчі ціни продажу з вищими ставками за іпотечними кредитами можуть підвищити доступність для покупців, але при цьому вони уповільнюють збільшення прибутку для продавців.
Ці дані є цікавими, коли ви дивитеся на безліч різних акцій, але оцінка перспектив компанії — це набагато більше про те, як її керівництво виконує план, пристосовуючись до економічних умов.
Наприклад, Peloton (PTON) та Netflix (NFLX) дотримуються абсолютно різних стратегій задля припинення буму, що викликаний пандемією.
Netflix завжди говорив про те, як він просуває зростання, попереджаючи, що в якийсь момент будуть квартали з невеликим падінням. Компанія пояснила, як підвищити ефективність витрат на контент та зосередитись на нових галузях для стимулювання зростання, наприклад, відеоіграх.
Ви можете повірити, що ця стратегія спрацює. Я налаштований оптимістично щодо більш цілеспрямованих витрат на контент, і, я гадаю, що ігри спалюють гроші. Але те, як компанія реалізує свою чітко пояснену стратегію, набагато більше означає для її майбутнього, ніж зміна відсоткової ставки, чи те, чи йде у кінотеатрах Disney (DIS) фільм «Месники» у цей момент.
Peloton, зі свого боку, так і не сформулював плану повернення до зростання після того, як пандемія ускладнила процес залучення клієнтів. Так, економічна ситуація для Peloton має більше значення, ніж для Netflix, але ви повинні купувати, продавати або ігнорувати акції компанії, виходячи з того, чи вірите ви в її довгостроковий бізнес-план, а не тому, що вартість фінансування велосипеда просто трохи подорожчала.
ЗМІ хочуть, аби все було просто. Ось чому метеорологи повідомляють, що буде сніг, скільки його може випасти та яка буде температура.
Легко пов'язати окремі дані зі змінами фондового ринку, тому що, коли ми отримуємо дані, ринок рухається, але ці рухи насправді не говорять про довгострокові результати.
Коли ви розглядаєте можливість інвестування в компанію або продажу акцій, що належать вам, вивчіть якомога більше даних і не робіть загальних припущень про те, що вищі відсоткові ставки або слабкіша економіка — це погано (або добре) для цієї компанії.
Пам'ятайте, що графіки, цифри, думки експертів та все інше — це інструменти, які допоможуть вам зрозуміти загальну картину. Жоден із них не є істиною в останній інстанції (і саме тому TheStreet створила такі інструменти, як TheStreet Smarts, Action Alerts Plus та Real Money, щоб допомогти інвесторам зрозуміти не лише окремі дані, а й те, як це все поєднується).