Що таке IT Generation
Проєкт ІТ Generation — це про те, як швидко та безкоштовно навчити українців ІТ-спеціальностей. Його мета — допомогти талантам знайти себе в перспективній галузі. Це з одного боку.
З іншого — ІТ-галузь, яка зростає та потребує кадрів, отримає нових спеціалістів. Не варто забувати і про edtech. Адже проєкт стимулюватиме розвиток цього важливого напряму в сфері підготовки кадрів для ІТ-сегмента.
За даними НБУ, в першому півріччі експорт комп'ютерних послуг склав $3,74 млрд, що на 23% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. А це означає, що країна отримує валютні надходження, наші компанії виконують контракти і є надійними партнерами.
Оцінити сьогоднішню потребу в ІТ-спеціалістах складно. До війни ця цифра коливалась в межах 30 тис. Сьогодні вона, можливо, менша. Але про те, що галузь продовжує потребувати нових спеціалістів, свідчать, наприклад, дані опитування Львівського ІТ Кластеру — 88% IT-компаній під час воєнного стану проводили набір фахівців на відкриті вакансії.
Загалом, проєкт ІТ Generation — це частина великої реформи ІТ-освіти. Вона була започаткована Мінцифри разом із МОН ще минулого року. Ми детально проаналізували стан ІТ-освіти і розробили дорожню мапу її реформування. Це вкрай необхідний крок, оскільки рівень та якість викладання в Україні, на жаль, не відповідає потребам української ІТ-галузі.
Попри війну, наші плани не змінились. Мінцифри продовжує працювати над розвитком ІТ-освіти. Наш підхід — комплексний. Ми починаємо зі шкіл, оскільки рівень викладання тієї ж інформатики далеко не ідеальний.
Тому, разом із МОН запускаємо цього навчального року у 50 школах пілотний курс із інформатики «Інформатика NewG». І цей проєкт матиме продовження в подальшому.
Також підтримуємо розвиток edtech-ринку в Україні не лише через проєкт IT Generation. Наприклад, ми звільнили IT-школи, що є резидентами Дія.City, від ПДВ. Таким чином вони зможуть спрямувати заощаджені кошти на власний розвиток.
Нагадаю, що у березні МОН затвердило рішення про визнання результатів навчання у закладах неформальної освіти при здобутті формальної освіти.
Читайте також: У «Мінфіна» з'явилась своя академія! Запрошуємо інвесторів на навчальні курси
Таким чином, якщо ви навчатиметесь у будь-якій школі в межах проєкту IT Generation, то це може бути зараховано під час навчання у ЗВО. І цей термін може скоротитись приблизно на рік.
Хто може навчатись
На попередньому етапі проєкту було залучено 22 школи зі 117, які подали заявки. Саме освітні заклади вирішуватимуть, хто стане майбутнім студентом ІТ Generation. Кандидати проходитимуть співбесіду та тестування.
Вимоги до них прості: українське громадянство, вік від 21 до 60 років, відсутність освіти та досвіду в ІТ. Також бажано володіти англійською на рівні від В1.
Подавати заявку могли також українці, які живуть за кордоном. Тут важливо було відповідати встановленим вимогам та мати необхідні документи.
Освітні заклади планують розпочати навчання на початку осені. Проєктом зараз буде охоплено близько 1 тис. студентів. Стипендії на навчання виділятиме Binance Charity.
Для отримання гранту студенту потрібно мати зареєстрований та верифікований акаунт, оскільки саме туди будуть перераховані кошти для оплати навчання.
Читайте також: Microsoft вривається до прибуткової індустрії відеоігор: що буде з її акціями за рік
Щоб подати заявку, на сайті IT Generation потрібно було обрати школу та напрям, зареєструватися на платформі Binance й отримати Binance Account ID, перейти на сайт школи. Далі — слідувати інструкціям.
Вибір навчальних програм у IT Generation досить широкий і охоплює як технічні, так і нетехнічні напрями. Перші — FrontEnd, QA, JavaScript, Java, Python та Blockchain, другі — Project/Product Management, UI/UX Design, Business Analysis, HR/Recruiting та Digital Marketing.
До речі, FrontEnd, QA та Python були найпопулярнішими серед тих, хто подавав заявки на навчання.
Проєкт триватиме та масштабуватиметься. Ми йдемо шляхом побудови сильної, високотехнологічної країни. І освіта у цьому є тим фундаментом, на якому міцно стоятиме наша держава.