Кілька негативних відгуків написали клієнти банку ПУМБ. Так, користувач нашого сайту під ніком Unknowni звертає увагу, що не міг отримати валюту навіть після того, як в банку підтверджували, що вона буде.
«Телефонуєш на лінію замовляєш гроші, говориш точно будуть? Так точно! Береш вихідний ідеш у відділення через тиждень! бо раніше грошей немає. Приходиш, а касирка каже, бачу ваше замовлення, але нічим допомогти не можемо, у відповідь, а коли будуть гроші, розводять руками», — розповів користувач сайту.
З подібною проблемою у ПУМБ стикнувся і користувач feuerman13121. «Кажу касиру, мовляв, замовляв заздалегідь валюту. Касир витріщалася хвилин п'ять у монітор, для вигляду ворушила мишкою перемикаючись між вкладками. Зрештою, з награним здивуванням та розчаруванням повідомляє, що мою заявку не підтвердили в Києві. З недавніх пір мало замовити, нібито треба ще отримати одобрямс з Києва. Але якщо мені дуже треба, то насипле гривнями, навіть без попереднього замовлення», — ділиться він досвідом.
Про подібну проблему розповів і клієнт Приватбанку Rostislav48. «Поклав долари на картковий рахунок. Замовив гроші через приват 24. Тепер отримую кожен день повідомлення про те, що з технічних причин моє замовлення переноситься ще на день вперед», — скаржиться клієнт.
Що відповідають банки
«Мінфін» попросив банки прокоментувати причини виникнення цієї ситуації. Від Приватбанку редакція відповіді наразі не отримала.
Заступник голови правління ПУМБ Наталія Косенко у коментарі редакції зазначила, що після закінчення терміну договору депозиту у валюті кошти доступні клієнту на його валютному рахунку, він може вільно розплачуватися карткою в Україні та за кордоном.
«Через військову агресію Росії проти України, значно ускладнилася логістика поставок готівкової валюти. У той же час різко зріс попит на готівкову валюту. І це спричинило її необхідність попереднього замовлення клієнтами. Насамперед ми задовольняємо потреби наших клієнтів, які розміщують валютні депозити в банку. Як правило, вони мають персональних менеджерів і, в рамках чинних обмежень, проблем із отриманням готівки у них немає», — наголосила Косенко.
Читайте також: Прогноз курсу долара та євро на тиждень: що завадить зміцненню гривні
Водночас, за її словами, з'явився новий, щоденно зростаючий потік клієнтів, які користуються майданчиками типу «Revolut» і конвертують гривню у долар та євро, заробляючи без сплати податків на різниці в курсах. Як наголошує Косенко, цим клієнтам цікава саме готівкова емісійна валюта і за такими операціями банк обмежує взаємовідносини.