► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Обсяг витрат на товари
«Якщо порівняти з лютим, прийнявши значення цього місяця за 100%, денний обсяг зняття готівки у березні просів до 58%, а платежі за товари та послуги — до 73%. Через складнощі з інкасацією в банкоматах у березні популярною стала послуга зняття готівки у касах магазинів: „плюс“ 20% за обсягом трансакцій у порівнянні з лютим. У червні цей показник повернувся до довоєнних», — розповіла Платонова.
За її словами, у червні зняття готівки становило вже 77% від лютневого показника, а торговельні операції зросли до 107%.
«Ми можемо сказати, що Україна повернулася до довоєнних обсягів витрат у торговельних мережах та інтернет-платежах», — зазначила Платонова.
Також, за її словами, в Україні, у порівнянні з лютим, денний обсяг операцій «з картки на картку» у червні збільшився на 143%.
«З початком війни середня сума P2P-трансакцій зросла більш ніж на 50%, однак у червні намітився спад. За кордоном з початку війни середня сума операцій „з картки на картку“, у порівняні з довоєнною базою, підвищилася більш ніж на 1000%. У червні денні обсяги переказів становили майже на 1500% довоєнного рівня», — зазначила віцепрезидентка Visa.
Водночас спостерігається скорочення у секторі малого та середнього бізнесу.
«Якщо проаналізувати сегмент з місячним оборотом до $35 000, більше ніж 10% припинили існування. З того, що ми бачимо, не можуть повноцінно відновитися підприємства ресторанного бізнесу, пошиття та торгівлі одягом, сфери відпочинку та SPA-послуг. Вони майже зникли або демонструють дуже незначні показники у наших цифрах. Знизилася частка трансакцій у сегменті електронної комерції», — сказала Платонова.