► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Подробиці
Якщо людина постійно проживає в одній країні ЄС понад 183 дні і при цьому продовжує отримувати кошти в Україні (наприклад, як ФОП) — такі особи за правилами стають податковими резидентами цієї країни і мають сплачувати там усі необхідні податки — із серйозними покараннями за приховування таких доходів. При цьому за ними зберігаються і податкові зобов'язання в Україні.
З початком пандемії коронавірусу, коли багато хто через карантин і скасування авіарейсів виявився вимушено не в країнах свого податкового резидентства, ЄС застосував для них виняток. У Мінекономіки хочуть запропонувати ЄС наразі застосувати цей прецедент до українських біженців.
За словами Михайла Кухаря, відповідного листа днями підпише перший віцепрем'єр-міністр економіки Юлія Свириденко.
Зміни в інструкції НБУ та податкової служби
Кухар додав, що також готуються зміни до відповідних інструкцій НБУ та податкової служби, щоб дозволити українським фізособам-підприємцям відкривати рахунки у закордонних банках.
Українці у Європі
За даними ООН, зараз найбільше українських біженців у Європі набули статусу тимчасового захисту в Польщі - 1 млн 274,1 тис., Німеччини — 670 тис., Чехії - 413 тис., Італії - 150,3 тис., Іспанії - 133, 8 тис., Болгарії - 129,4 тис., Франції - 96,5 тис., Словаччини — 86,8 тис. та Австрії - 78,2 тис.
Більшість із них залишили Україну наприкінці лютого та у березні.