► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Результати опитування
Попереднє липневе опитування показувало рекордний песимізм інвесторів у США. Він свідчив про те, що вкладення професійних інвесторів в акції впали до рівня, який востаннє спостерігався під час фінансової кризи у 2008 році, коли зазнав краху інвестбанк Lehman Brothers.
Нове опитування показало, що серед професійних інвесторів посилилися очікування того, що інфляційні шоки та шоки підвищення ставок закінчаться у найближчі кілька кварталів.
Читайте: Як передбачити крах ринку: прислухайтеся, про що говорять у трамваї
У серпневому опитуванні Bank of America взяли участь 250 професійних учасників ринку, які управляють активами на загальну суму $752 млрд. Опитування проводилося протягом тижня, з 5 по 11 серпня.
Частка коштів у портфелях інвесторів скоротилася у порівнянні з попереднім місяцем, але залишилася «дуже високою», зазначають у Bank of America. З рекордного більш ніж за 20 років рівня 6,1% у липні вона знизилася до 5,7% у серпні. Проте це набагато вище за довгостроковий середній показник у 4,8%, зазначили в Bank of America.
У серпні інтерес інвесторів повернувся до американських акцій, паперів технологічних та споживчих компаній. Водночас інвестори розпродавали акції із захисних секторів, у тому числі папери компаній, що надають комунальні послуги, та папери виробників споживчих товарів першої необхідності, а також акції Великобританії.
Побоювання з приводу уповільнення економічного зростання продовжували зростати: за даними опитування, 58% інвесторів очікують на глобальний економічний спад у наступні 12 місяців у порівнянні з 47% минулого місяця.
Читайте: Ринки відсвяткували перемогу над інфляцією: купуємо акції зараз чи чекаємо на новий падіння
Показник став найвищим із травня 2020 року, коли у світі спостерігалася пандемія covid-19. При цьому близько 88% інвесторів, які брали участь в опитуванні Bank of America, очікують на зниження інфляції в США в наступні 12 місяців.
Професійні інвестори також відзначили так звані хвостові ризики (tail risks), які створюють загрозу різкого падіння вартості активів із руйнівними наслідками. Головним ризиком для ринків, на думку професійних інвесторів, залишається стійка підвищена інфляція. На другому місці — ризик глобальної рецесії.
За нею йдуть агресивні дії центральних банків щодо підвищення ставок та системні кредитні події (systemic credit events — зміна здатності позичальника виконувати свої платіжні зобов'язання).