► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо
У липні минулого року Європейська комісія опублікувала пропозицію щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (AMLD6), відомої як Шоста директива. А минулого місяця Європейська рада оприлюднила свою версію.
Створення загальноєвропейського регулятора з боротьби з відмиванням грошей є ключовим компонентом нового законодавства. Очевидно, AMLD6 буде доручено контролювати постачальників крипто-послуг. Очікується, що регулятор обмежить потенціал юрисдикційного арбітражу всередині Єврозони.
Читайте: Макрон підтримав регулювання криптовалют у ЄС
«Наглядовий орган на рівні ЄС уповноважений здійснювати прямий нагляд за певними фінансовими установами, а також непрямий нагляд (координацію) тих установ, які поки не підпадають під директиву. Також він виконуватиме роль координатора для нагляду за нефінансовими секторами галузі», — йдеться у брифінгу відомства.
Для ЄС новостворена організація ознаменує значні зміни. Директиви про боротьбу з відмиванням коштів від 2015 та 2018 років, зокрема четверта та п’ята, встановлюють вимоги до країн-членів щодо збору та надання конкретних даних, у тому числі щодо бенефіціарної власності корпорацій.
Читайте: У ЄС досягли згоди щодо регулювання торгівлі криптоактивами
Тривалість реалізації Шостої директиви залежатиме від переговорів між Європейським парламентом та Єврокомісією.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що У Євросоюзі досягли згоди щодо регулювання торгівлі криптоактивами в країнах блоку: правила спрямовані на досягнення балансу між захистом споживачів та можливістю для розвитку нового ринку.