► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Інфляція є досить високою, якщо порівнювати з довоєнним станом. Якщо порівнювати з іншими країнами — Європою, США, де інфляція наближається до десятивідсоткових показників, то наша інфляція у 22,2% не є такою критичною. Тобто це не є інфляція, яка могла бути у країні, яка воює», — вважає чиновник.
За його словами, зовнішні умови у світі зараз такі, що Україна все одно мала б високу інфляцію, навіть якби не було війни.
«Розриви ланцюгів постачання, високі ціни на паливо — це все чинники, які сформувались ззовні. І ми як і інші країни вимушені це нормально сприймати», — пояснив Марченко.
Читайте: Нацбанк прокоментував прискорення інфляції до 22,2%
Разом з тим, як вважає міністр, інфляційні ризики, у тому числі через емісію гривні, не мають бути першочерговими, якщо мова йде про підтримку армії. У будь-якому випадку Мінфін не може зупинити виплати військовим, а тому розраховує на підтримку НБУ.
«Треба визначитися, ми хочемо виграти у цій війні — так, можуть бути певні проблеми з економікою через це, але вони вже є — або ми хочемо жити в уявному світі, коли у нас все добре і єдина проблема, яка нас може цікавити — це інфляція», — підкреслив він.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що за прогнозом Нацбанку, інфляція прискорюватиметься до кінця поточного року та почне знижуватися на початку 2023 року. Водночас ризики посилення інфляційних процесів залишаються значними через високу невизначеність із тривалістю війни і пов’язане з цим погіршення інфляційних очікувань.