► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що кажуть аналітики
«Сьогодні товарні ринки, схоже, дотримуються ірраціональних очікувань, оскільки ціни та запаси сировини одночасно знижуються, попит перевищує очікування, а пропозиція розчаровує», — повідомив голова відділу дослідження сировинних товарів Goldman Sachs Джеффрі Каррі.
Однак зазвичай поєднання вищого попиту та нижчої пропозиції призводить до зростання цін на ринку, попередили у банку. Інвестори, які розраховують на те, що уповільнення світової економіки призведе до зниження цін на сировинні товари, натомість можуть зіткнутися з дефіцитом пропозиції та зростанням цін, попередили в Goldman Sachs.
У банку не виключають значного зростання цін цієї осені.
Передісторія
Раніше цього тижня банк знизив прогноз щодо цін на нафту марки Brent. У Goldman Sachs раніше прогнозували вартість нафти на рівні $140 доларів на третій квартал і $130 за барель за останні три місяці 2022 року.
Читайте: Goldman Sachs знизив прогноз цін на нафту
Тепер у банку прогнозують вартість на рівні $125 за барель у четвертому кварталі. Однак, на думку експертів, ціни на нафту Brent все одно залишаться високими протягом найближчих 12 місяців. Банк очікує, що навіть за рік ціна нафти становитиме близько $120 за барель.
На торгах 12 серпня вартість серпневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures впала на 1,9% — до $97,7 за барель. Ф'ючерси на нафту WTI на Нью-Йоркській товарній біржі знизилися на 2,3% — до $92,1 за барель.
Падіння цін
Ціни на нафту падають цього кварталу, при цьому вартість нафти марки Brent знизилася більш ніж на 14%. На початку липня котирування перебували на рівні $111,6 за барель. Вартість нафти WTI скоротилася у третьому кварталі на 12%. На початку кварталу вона коштувала близько $108,4 за барель.
Читайте: Ціни на нафту знижуються через невизначені прогнози попиту
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) цього тижня підвищило прогноз попиту на нафту 2022 року. Він становитиме 99,7 млн барелів на добу. Таким чином, у 2022 році МЕА очікує зростання попиту на нафту у світі на 2,1 млн барелів на день щодо минулого року. Наступного року агентство також очікує на підвищення попиту на нафту у світі — він зросте до 101,8 млн барелів на день.