► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Я хотів би особливо наголосити на важливості програми з МВФ. Сьогодні це, як ніколи, „не лише про гроші“. Це бенчмарк для інших кредиторів, допомога нам з погляду консолідації зусиль усіх гілок влади. Наразі ми складаємо з колегами план програми, що дозволило б країні вільно дихати та фінансувати як бюджетний дефіцит, так і дефіцит платіжного балансу», — заявив Шевченко.
Нова програма МВФ
За словами голови Нацбанку, зараз важко спрогнозувати, коли може бути підписана нова програма МВФ.
Читайте також: На конференції у Копенгагені Україні зібрали 1,5 млрд євро на військову допомогу
«Так, ми перебуваємо в активних переговорах. Нещодавно, наприклад, була зустріч прем'єр-міністра з керівником європейського департаменту МВФ. Єдина проблема — це час. Зараз у світі період відпусток, на відміну від нас. Але я очікую, що вже у вересні ми матимемо більш чітке розуміння програми», — додав глава НБУ.
За словами Шевченка, програму краще розпочати вже у листопаді. При цьому він наголосив, що у статуті МВФ немає заборони фінансувати країни, які перебувають у стані війни.
«Зрозуміло, що це дуже важко, адже такого досвіду у Фонду ще не було. З іншого боку, також не було і прикладів, коли у війну країні вдалося зберегти фінансову систему, що повністю працює», — зазначив голова Нацбанку.
Відповідаючи на запитання, яку суму Україна розраховує, Шевченко відповів, що близько $20 млрд вистачить.
Читайте також: Данія збільшить фінансову допомогу Україні на 110 мільйонів євро
Різні формати програми
«Ми обговорюємо різні формати програми. Якщо на першому етапі це буде короткострокова програма з чітким фокусом на вирішення нагальних проблем з бюджетом та платіжним балансом, сума може бути меншою. Але тоді треба промовляти і наступний етап — більш довгострокову програму із фокусом на відновлення економіки та структурні реформи», — заявив Шевченко.