► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Чому падає курс
За його словами, на безготівковому офіційному ринку торговий оборот валюти між клієнтами банків переважно стабілізувався, проте через два тижні після одноразової девальвації гривні на валютному ринку знову з’явилися дисбаланси.
«Попит на валюту знову суттєво переважав пропозицію, й НБУ минулого тижня змушений був продати $490 млн. А от на роздрібному ринку ажіотажний попит, що виник наприкінці липня після послаблення гривні, поступово заспокоївся, та гривня поступово укріплювалася з незначними коливаннями», — додав Котович.
Читайте: Нацбанк знову збільшив продаж валюти із резервів
Експерт вважає, що повернення міжбанківського валютного ринку до стану дефіциту — очікуване явище. Він припускає, цілком імовірно, що дисбаланси лишатимуться й надалі, а тому збережеться й потреба в інтервенціях НБУ.
«Готівковий ринок збалансувався завдяки тому, що відбулося зменшення ажіотажного попиту, а також зросла пропозиція готівкової валюти, зокрема й внаслідок відкладеної пропозиції з боку фізичних осіб. Посприяло зменшенню ажіотажу й рішення НБУ дозволити придбання валюти в банках із подальшим її розміщенням на депозит», — відзначив Котович.
Читайте: Готівковий ринок чекає переділ: що буде з курсом долара і євро в обмінниках
Прогноз «Мінфіну»
Котирування у більшості обмінників фінкомпаній, за прогнозом «Мінфіну», цього тижня будуть дещо вужчими, але теж у досить широких межах:
- долар — коридор купівлі та продажу від 38,30 до 40,15 гривень,
- євро — коридор від 38,40 до 41,10 гривень.
Розрив між котируваннями готівкового та безготівкового ринків продовжуватиме залишатися суттєвим, але зі загальною тенденцією до поступового зближення.