►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Зменшення споживання
Країни ЄС зобов'язуються зменшити споживання на 15% з 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року у порівнянні з їхнім середнім споживанням за той самий період у 2016−2021 роках.
Мета плану — заощадити достатньо газу на зиму, щоб підготуватися до можливих збоїв у постачанні з Росії, що використовує енергоносії як зброю.
Заходи економії кожна країна може вибирати сама. Хтось може відмовитися чи скоротити використання газу в виробництві електроенергії, хтось — встановити ліміти на температуру опалення й кондиціонування повітря чи спонукати населення і промисловість до економії іншим чином.
Читайте: Єврокомісія запропонувала країнам ЄС скоротити споживання газу на 15%
План добровільний, але у Ради ЄС будуть повноваженням оголосити стан «союзної тривоги» — тоді скорочення споживання газу стане обов’язковим.
Умовою запровадження такого стану може бути істотний ризик значного дефіциту газу, надзвичайно високий попит на газ або оголошення «тривоги» на національному рівні п'ятьма країнами ЄС.
Але навіть у такому випадку будуть винятки — наприклад, для країн, що не підключені до газових мереж інших держав-членів. Те саме стосується країн, чиї електромережі не синхронізовані з європейською енергосистемою і які виробляють електроенергію переважно з газу.
Читайте: Німеччина запровадила режим тривоги через скорочення постачання газу
Регламент буде діяти протягом одного року. Залежно від розвитку ситуації з газом його можуть продовжити.