► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»: головні фінансові новини
«Якщо Бог дасть і наступного року її закінчимо, то ми вже з 2024 року можемо починати запускати накопичувальну систему. Оскільки зараз цю систему прописано, вона не створює для людини великого накопичення, але дозволяє потроху запускати всі процеси заробляння коштів», — сказала Жолнович.
Деталі
За її словами, це буде щось на зразок пілотного проєкту, який не дуже ризикований, і не спричинить втрати великих коштів, оскільки першим оператором буде Державний накопичувальний банк.
На запитання, скільки часу піде на так званий пілотний проєкт, щоб потім запустити накопичувальну систему повноцінно, Жолнович заявила, що потрібно буде дивитися на його результати. Але вона давала б на це два роки. Рік на пробу, аналіз, а далі додавала б інший функціонал.
Також читайте: Призначення пенсій за віком. Який стаж необхідний для пенсії у 60 років
«Накопичувальна пенсійна система потрібна. Але я теж не в дуже райдужному світлі все зображатиму, тому що не весь обсяг необхідних завдань залежить від Міністерства соціальної політики», — зазначила міністр.
Вона розповіла, що подати законопроєкт із відсотком відрахування — це найпростіше, що може бути. І той закон, який зараз подано зі зменшенням ПДФО, вона вважає, є грамотним варіантом початку.
Важливе завдання
Міністр зазначила, що одне з важливих завдань — це зберегти гроші, щоб вони могли бути виплачені, коли людина досягне пенсійного віку, примножити їх принаймні на рівень інфляції.
За словами міністра, все це — непросте завдання, яке залежить від економіки, розвитку фондових ринків, наявності достатніх фінансових інструментів, щоб оператори могли ці кошти примножувати.
Читайте також: Пенсійний фонд розповів, у кого зміниться розмір пенсії та коли
«З цим усім ми маємо питання. Фондовий ринок тільки стартує, ринки інвестування обмежені, а під час війни про це говорити просто складно», — сказала вона.