До візиту Пелосі до Тайваню було прикуто дуже багато уваги, насамперед через тривожні застереження Китаю, проте подальший розвиток подій показав, що ескалації вдалося уникнути. Китай «помстився» забороною на експорт піску на острів, розширив обмеження на постачання фруктів до Тайваню та оголосив про військові навчання 4−7 серпня. Також стало відомо, що китайський виробник акумуляторів для електромобілів передумав вкладатись у будівництво заводу в США. На цьому взагалі все.
Були також спекуляції, що Китай може відповісти тим, що почне скидати Трежеріс, викликавши нестабільність на ринку, проте зниження обсягів володіння Трежеріс у Китаю пояснюється іншими причинами, насамперед, необхідністю продавати валютні резерви для стримування девальвації CNY. Материковий юань відчував значний тиск через відплив інвесторів, які чекали, що жорсткі локдауни викличуть сильне уповільнення зростання в Китаї. Крім того, Китай міг продавати бонди як запобіжний засіб, стривожений кейсом із заморозкою російських валютних резервів.
Ряд чиновників ФРС, які виступали вчора, натякнули, що інвестори можуть помилятися очікуючи, що ЦБ пригальмує жорсткість політики або що цикл посилення швидко зміниться циклом пом'якшення в 2023 році. Лоретта Местер учора заявила, що не бачить ознак суттєвого послаблення інфляції, і що ризики інфляції зарплат через сильний ринок праці (що викликає вторинні ефекти споживчої інфляції) високі. Тому ФРС підвищуватиме ставки і це робитиме енергійно. Коментарі інших чиновників ФРС також зосередилися на сильному ринку праці, основній опорі економіки, яка дозволяє ФРС не відхилятися від курсу. Як результат, прибутковість 10-річних паперів учора стрибнула вгору:
Звіт ISM у невиробничому секторі США сьогодні вказав на сприятливу комбінацію з динаміки інфляційного індексу та інших показників, включаючи лідируючі індикатори. Загальний показник перевершив очікування, збільшившись з 55.3 до 56.7 пунктів (прогноз 53.5 пункту). Індекс цін знизився з 80.1 до 72.3 пунктів, вказуючи на зростання інфляційного тиску, що слабшає, при цьому індекс нових замовлень зріс 55.6 до 59.9 пунктів, ділової активності — з 56.1 до 59.9 пунктів. Індекс найму вибирається із негативної зони — 49.1 проти 47.4 пунктів. Загалом звіт виявився набагато кращим за очікування, за рахунок чого долар зміг відскочити ще вище:
Звіт дозволяє сподіватися, що міркування чиновників ФРС про «м'яке приземлення» — скорочення інфляції зі збереженням позитивних темпів зростання справді мають під собою основу, у такому разі інвестори можуть знову почати закладати випереджаючі темпи зростання американської економіки порівняно з конкурентами, а отже, і більш високу реальну прибутковість. У свою чергу, це один з головних бичачих драйверів долара.